ORII – rozmowa przez palec

19 Lip 2017

ORii

Coraz więcej tych smart pierścieni i co więcej, nie dublują specjalnie swoich funkcji. ORII to kolejny gadżecik na palec, który ma dostarczyć nowe rozwiązania w wygodnym formacie ubieralnego modułu, ale przeznaczony do zupełnie innych zadań niż pozostałe modele inteligentnych pierścieni. To wearable ma służyć do wykonywania połączeń, a konkretnie rozmawianie przez telefon przy użyciu palca. Innymi słowy, ORII to nietypowy zestaw słuchawkowy, w którym wciąż trzeba będzie przyłożyć rękę do głowy, ale już bez telefonu w dłoni.

Nie jest to może zbyt ergonomiczny bajer, bo jednak zajmuje trochę miejsca, ale w momencie, gdy potrzebne do pracy są nam obie ręce to jego gabaryty przestają mieć znaczenie. Autorzy zaprojektowali dosyć sporawy modulik, który przypomina przerośnięty sygnet. Ten element mieści w sobie technologie, które potrzebne są do przekazania dźwięku. Nie chodzi o przykładanie do ucha głośniczka, a transmisję audio przez kości. Akurat ten system jest już dobrze znany i choć nie oferuje jeszcze najlepszej jakości to jest w stanie zrealizować zadania.

ORii

W tym przypadku przyłożenie palca wystarczy, by prowadzić rozmowę, ale nie tylko. Autorzy przekonują, że smart ring zastąpi smartfon, przemieniając pierścień w inteligentnego asystenta (tutaj oferują usługi Siri lub Google Asystenta). Powoli asystenci mają przejmować funkcje smartfona, więc być może zainteresowanie się tematem wygodnego wydawania komend ma sens. Może jeszcze nie dokładnie w tej chwili, ale już wkrótce. Podobno dotyk z ekranem zamienimy na kontrolę głosową. Wtedy alternatywne gadżety mają być nawet popularniejsze. Naturalnym jest, że taką rolę przejmie kiedyś smartwatch lub pierścień, ale model ORII nie chciał oferować wyłącznie wygodnego przedłużenia. Dlatego dostarczono również technologie “bone conduction”, czyli wspomnianego przewodnictwa przez kości.

To nie tylko bajer, choć moim zdaniem głównie. Taki system przekazywania dźwięku ma poprawiać prywatność, ponieważ rozmowa będzie słyszana wyłącznie przez użytkownika. Audio dotrze przez wibracje przesyłane z pierścienia poprzez palec stykający się z obszarem pod uchem. Podobno gwarantowane ma tu być słyszenie rozmówcy nawet w głośnych pomieszczeniach. W ORII zastosowano też specjalnie izolowane mikrofoniki, które prześlą dźwięk w drugą stronę. W zestawie jest też aplikacja do konfigurowania ustawień związanych z powiadomieniami. Gadżet pojawił się na Kickstarterze, gdzie poszukuje środków potrzebnych do realizacji.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *