Libratone BIRD – głośnik inspirowany logotypem marki

18 Lut 2020

Bezprzewodowe głośniki Bluetooth nie należą do najlepiej grających, ale usprawiedliwiają je ich gabaryty. Klienci i tak często sięgają po te gadżety, gdyż dźwięk jest w nich zdecydowanie lepszy od głośniczka w smartfonie. Większość z modeli wygląda podobnie. To prostopadłościany z nudnym designem. Marka Libratone znana jest z odważnych eksperymentów na tym polu, czym zresztą wyróżnia ich ofertę na tle konkurencji. Nowy BIRD to przenośny głośniczek w kształcie ptaszka – motywu z logotypu marki. Model wygląda ciekawie, a jak gra?

Libratone BIRD bezprzewodowy głośnik Bluetooth

Libratone BIRD z panelem w ogonie

Libratone skonstruowało dosyć prostej bryły mini głośniczek Bluetooth 5.0, ale z detalami, które od razu skojarzą kształt z siedzącym ptakiem. Nie jest to wierne odwzorowanie logotypu firmy, ale od razu do niego nawiązujące (o ile wiem jak logo hiszpańskiej marki wygląda). Skąd w ogóle ten pomysł? Producent obchodzi w tym roku dziesięciolecie istnienia. W ten sposób celebrowana jest dekada działalności. Zapewne nie będzie to jedyny projekt zbudowany w tym celu.

Wielkość BIRD widać na załączonym obrazku. To malutki głośniczek, mieszczący się na dłoni. I tu nawiązanie jest zatem adekwatne do lekkiego, małego ptaszka. Oryginalnemu designowi będzie towarzyszyć też nietypowe sterowanie urządzeniem. Libratone przygotowało tu kilka opcji kontroli muzyki. Najbardziej rzucającym się w oczy sposobem będzie nawigacja przyciskami umieszczonymi w panelu imitującym ogon.

BIRD sterowany głosowo

Oprócz tradycyjnych przycisków zastosowano w Libratone BIRD dotykowy panel na “główce” oraz szansę jej przekręcania. Te gesty mają aktywować np. nasłuch komend, dzięki którym poprosimy o konkretne akcje. Na ten moment nie zdradzono jeszcze o jakie polecenia może chodzić, czy tylko przełączanie utworów i regulację głośności, czy dostęp do wyboru konkretnych utworów (nie użyto nigdzie nazw popularnych asystentów głosowych, ale można założyć, że współpraca obejmuje znanych pomocników – zależnie od sparowanego źródła). Kolorystyka obejmuje pastelowy róż lub niebieski.

Można też wzmocnić przekaz przez połączenie dwóch BIRD – najlepiej w obu kolorach. Ciekawie udekorują wnętrze pomieszczenia. Czy uzyskamy w ten sposób stereo? Nie sprecyzowano. Model ma funkcje typowe dla bezprzewodowego głośnika (6W), więc uda się też prowadzić przez niego rozmowy w trybie głośnomówiącym. Jedno ładowanie ma wystarczyć na 10 godzin pracy. Podstawka jest magnetyczna, więc głośniczek będzie się “kleił” do metalowych powierzchni. Łatwiej będzie go zamocować. Cena? Na oficjalnej stronie widać kwotę 60 funtów. Jak zwykle jest współpraca z apką na iOS lub Androida. Fajny ten BIRD, ale bez określenia konkretów z zauważonych niewiadomych, ciężko określić do końca jego potencjał przy podanej cenie.

źródło: libratone.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *