Honor MagicWatch 2 z głośniczkiem i Kirin A1

26 Lis 2019

Rok temu Honor wprowadził smart zegarek Watch Magic, który był jeszcze tańszym odpowiednikiem Huawei Watcha GT. Marka należy do chińskiego giganta, więc działa tu zasada dywersyfikacji produktowej przy wykorzystaniu tych samych podzespołów. W tym roku jest podobnie. Dzień po prezentacji Huawei (gdzie pokazano TV, tablet i laptopa) Honor przedstawia swoją ofertę. Wśród wyrobów jest smartwatch Honor MagicWatch 2. Następca, któremu poprzestawiano wyrazy w nazwie, by brzmiał ciekawiej.

Honor MagicWatch 2

Honor MagicWatch 2 z 46 i 42 mm

Jak nie trudno zauważyć, nowe MagicWatche 2 to praktycznie Huaweie Watch GT 2. Mają nawet dwie wielkości kopert, jak droższe pierwowzory. Większą 46 mm (bardziej męską) i 42 mm na mniejsze, damskie nadgarstki. Ten drugi ma też “lżejszy” design. Wszystkie wykonano ze stali nierdzewnej 361L. Mają cztery różne wykończenia. Różne dla obu odmian. Większy dostaniemy w opcjach flax brown lub charcoal black (srebrno-czarny z brązowym paskiem lub w pełnej czerni). Kobiecy to agate black lub sakura gold (m.in. z bransoletą typy Milanese). Paski oczywiście można łatwo wymienić, a i wirtualne tarcze dopełnią personalizację. Mniejszy model w czerni jest bardziej unisex, więc mamy w sumie trzy warianty.

HONOR MagicWatch 2 (42 mm) wyceniono na 179 euro, a HONOR MagicWatch 2 (46 mm) jest droższy ledwie o dychę i kosztuje 189 euro. To niezłe pieniądze, jak na taką estetykę i całkiem bogate możliwości. Nie jest to Wear OS, Tizen lub watchOS, gdzie w sklepikach jest znacznie więcej aplikacji, ale wszystko co niezbędne w inteligentny zegarku jest.

Honor MagicWatch 2 46 mm

MagicWatch 2 z TruSleep, TruSeen i TruRelax

A czym konkretnie dysponuje nowy Honor MagicWatch 2? Smart zegarki to oczywiście połączenie sportowych (i trochę zdrowotnych) funkcji z tymi inteligentnymi. Od strony monitora aktywności są te same technologie, które zaoferował w swoich modelach Huawei. Mowa o TruSleep, TruSeen i TruRelax. Pierwsza jest odpowiedzialna za analizy snu, kolejna za całodobowe pomiary tętna, natomiast celem ostatniej jest sprawdzane stanu emocjonalnego – głównie stresu. To zestaw technologii monitorowania kondycji i zdrowia, który przez Huawei jest dopracowywany. Niektóre z wymienionych możliwości mają już któreś z kolei wariacje.

Zależnie od wykorzystywania czujników sportowych (głównie aktywacji GPS)  różny będzie czas pracy na jednym ładowaniu. Maksymalnie mamy osiągnąć nawet 14 dni (model 46 mm, bo mniejszy wytrzyma tydzień). Zegarki mają obsługiwać 15 trybów kondycji (z celami). 8 z nich ma służyć na zewnątrz, a 7 dla ćwiczeń indoor. Poza tym jest jeszcze 13 bardziej profesjonalnych treningów do biegania o różnym stopnio zaawansowania. Tutaj też zarówno w teren, jak i na bieżni. Monitorować mamy tempo i to ze wsparciem porad w czasie rzeczywistym. Jeśli chodzi o wypoczynek to TruSleep ma rozpoznawać 6 zaburzeń snu i sugerować zmiany, by poprawić jego jakość. TruRelax to z kolei ćwiczenia oddechowe. Urządzenia posiadają również punktację SWOLF i rejestrację dystansu podczas pływania. Wszystkie odczyty powędrują do agregatu danych Huawei Health, gdzie można analizować sytuację.

Honor MagicWatch 2 42 mm

Honor MagicWatch 2 z głośniczkiem

Druga generacja smart zegarków od Honor to nie tylko kosmetyka. Pod okrągłym ekranem pracuje nowszy chip Kirin A1 (oczywiście ten sam, co w Huawei Watch GT 2). Wyświetlacze AMOLED to odpowiednio 1.2 cala z 390 x 390 pikseli lub 1.39 cala z 454 x 454 piksele. Oba są bardzo leciutki. Ważą 29 lub 41 gramów. Nadal do dyspozycji są dwa przyciski bez obrotowej koronki. Tego Huawei i Honor nie stosuje. Na pliki tylko 2 GB (z 4 dostępnych). Nie widzę informacji o RAM. Przestrzeni masowej przybyło znacznie, więc spodziewam się też leszych wyników pamięci operacyjnej.

Wewnątrz konstrukcji udało się wbudować głośniczek, który wspólnie z mikrofonikiem posłuży do połączeń telefonicznych przez Bluetooth (w połączeniu ze smartfonem). Nie wiem tylko, czy moduł ten jest dostępny w obu wersjach gabarytowych. Wydaje mi się, że tak. Producent zapewnia, że zasięg takich rozmów to nawet 150 metrów od telefonu. Znów się powtórzę – głośniczek jest też dostępny w Huawei Watch GT2. Nie zabraknie też typowych dla smartwatcha powiadomień. Ceny w euro już podałem, ale pewnie wkrótce pojawi się też polski cennik, gdyż Honor planuje sprzedaż urządzeń także w naszym kraju. Jeszcze na koniec dla porównania podam ceny odpowiedników od Huawei. Watch GT2 42 mm wyceniono na 229€, a większy (46 mm) na 249€. To o 50-60 euro więcej od modeli od Honor. Ciekawe, na czym zaoszczędzono?

źródło zdjęć i informacji: Honor.cn

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *