Elvie Pump – dyskretny laktator wearable

17 Wrz 2018

Karmienie piersią jest bardzo ważne dla rozwoju dziecka. Nie wchodząc w szczegóły, już od dawna wiadomo, że mleko matki ma bardzo ważny wpływ na organizm dziecka.  Przede wszystkim z powodu ciał odpornościowych i wartości odżywczych. Mamy powinny karmić niemowlęta możliwie najdłużej, ale zwykle tak nie jest. Wszystko jednak zależy od różnych spraw. Generalnie udaje się to nawet do 3. roku życia dziecka, choć specjaliści radzą, by robić to maksymalnie do 12 miesięcy. Inną ważna sprawą jest odciąganie pokarmu. I tutaj do dyspozycji jest sporo wyspecjalizowanych gadżetów. Elvie Pump to jedno z dyskretniejszych i cichszych rozwiązań (a do tego inteligentnych), które niebawem trafią na rynek.

Elvie Pump

Zanim poczytałem o Elvie, zgłębiłem trochę tematu. Dlaczego odciąganie jest tak ważne? Nadmiernie zbierający się pokarm nie pozwala utrzymać odpowiedniej laktacji. Do tego można przygotować sobie buteleczki na wyjścia lub dłuższe rozstania. Dziecko będzie wtedy w stanie uzupełnić pokarm w każdej chwili. Oprócz tego pomoc elektrycznego ściągacza jest bardziej komfortowa i mniej męcząca. Moduł wearable to rodzaj nowej generacji tego typu narzędzi. Jest bardziej kompaktowe, a więc dyskretniejsze, a przy tym ciche (to też element zwiększający poczucie prywatności). Według producenta to pierwsze niemal bezdźwięczne urządzenie do ściągania nadmiaru mleka z piersi.

Ubieralna odciągarka do mleka Elvie Pump mieści się za biustonoszem i jest wyposażona w łączność Bluetooth. Niewielkie gabaryty pozwalają na swobodne ruchy i normalne, codzienne działania. Sparowanie sprzętu z aplikacją na smartfon ma pomagać kontrolować sytuację zbiorniczka, ale też całą historię działania pompki dla poszczególnej piersi. Urządzenie dopracowano pod wieloma względami. Stworzono nawet automatyczne wyłączanie, gdy wykrywana jest pełna zawartość (150 ml). Oprócz tego jest szansa na wybór aż siedmiu poziomów intensywności odciągania lub doboru pracy laktatora (stymulowanie lub pobieranie).

Jak zwykle przy elektronice służącej sprawom związanym z ciałem i zdrowiem, potrzebna jest certyfikacja. Elvie czeka już na papiery od FDA (amerykańskiej Agencji Żywności i Leków), co ma pozwolić na wprowadzenie smart “pompki” jeszcze w tym roku. Sprzęt będzie można zamawiać online w cenie 479 dolarów. Przypomniało mi się, że to nie pierwszy inteligentny laktator, o którym pisałem na blogu. W ogóle temat karmienia poruszałem na stronie nadspodziewanie często. Możecie zobaczyć to w powiązaniach pod artykułem.

źródło: Elvie.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *