Casper Glow – smart lampka do lepszego zasypiania

30 Sty 2019

Casper Glow smart lampka do zasypiania i budzenia

Światło ma ogromne znaczenie dla całego cyklu jaki przechodzi organizm za dnia. Wieczorami ciało przygotowuje się do snu na podstawie warunków otoczenia. W domu palimy jednak zbyt intensywnym, a co gorsza, zbyt zimnym oświetleniem. Już dawno zauważono, że można wpływać na jakość wypoczynku przez barwę i temperaturę światła. Od lat powstają smart lampy do sypialni lub specjalne sceny dla smart home, uprzyjemniające zasypianie. Casper – firma zajmująca się materacami – stworzyła własną lampkę Glow, która służy właśnie do tego celu.

Casper Glow – smart zasypianie i budzenie

Glow to w zasadzie całkiem naturalne rozszerzenie oferty marki, która specjalizuje się w materacach do łóżek. Ich domeną jest wygoda, więc dodanie opcji przyjemnego światła ma rozbudować efekt. Lampka ma ciekawy, atrakcyjne kształt, dzięki któremu rozprowadzać światło w każdą stronę. Oczywiście może posłużyć po prostu jako zwykła, fajnie zaprojektowana lampka, ale jej design i funkcje mają do zaoferowania znacznie więcej. Nic specjalnie wyjątkowego, biorąc pod uwagę całą sekcję specjalnych lampek do lepszego zasypiania, ale efektywnego i sprawdzonego.

Casper Glow smart lampka do zasypiania i budzenia

Lampka posiada inteligentne zarządzanie barwą i intensywnością światła, tak, by dopasowywać poziom ściemniania i jasności do naturalnych rytmów (cykli) okołodobowych. Innymi słowy: ma wpływać na proces zasypiania, ale i budzenia organizmu. Ma dostarczyć spokojniejszego snu. Jest to mobilny gadżet, a to oznacza, że można go zabrać na wakacje, czy w delegację. Ma swoją stację do ładowania, którą najlepiej umieścić na szafeczce przy łóżku. LED otrzymało 2700 kelwinów i ciepły odcień. Dzisiaj możemy już korzystać z trybów nocnych w smartfonach, więc warto to ze sobą połączyć (a najlepiej zrezygnować z nocnego męczenia oczu w ogóle).

Domyślny proces dimmera ustawiono na 45 minut, ale z poziomu aplikacji mobilnej możemy wszystko ustawić manualnie pod swoje potrzeby. Przez smartfon można też synchronizować więcej sztuk Glow (do sześciu). Wybudzanie światłem można połączyć z budzikiem w telefonie. Lampka będzie stopniowo rozbudzać imitacją naturalnego wschodu słońca. Tu zwykle trwa to około pół godziny przed alarmem. Producentowi udało się też dorzucić czujnik otoczenia, co umożliwi dopasowywanie światła do aktualnych warunków. Można też sterować światełkiem i jego ustawieniami bezpośrednio przez lampkę, tj. bez aplikacji. Jest tu kilka gestów. Mobilność można wykorzystać jak latarenkę, np. w drodze do łazienki w środku nocy. Bateria ma pozwolić na siedem godzin ciągłego świecenia lub kilka dni w trybie zasypiania/wybudzania. Casper wycenił Glow na 89$. W powiązania wrzuciłem kilka konkurencyjnych modeli o podobnym przeznaczeniu.

źródło

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *