AirPlus – bezprzewodowe ładowanie AirPodów

9 Lip 2018

AirPlus AirPods

Cały czas fani wyrobów Apple czekają na oficjalną matę AirPower, która wraz ze specjalną obudową do słuchawek AirPods ma umożliwić ich bezprzewodowe ładowanie przez położenie etui na jej powierzchni (np. obok iPhone’a i Apple Watcha). Wciąż tego akcesorium na rynku nie ma (mówi się o wrześniu), więc pozostaje szukanie wyrobów od producentów akcesoriów third-party. Projekt AirPlus to nakładka na bank energii ze schowkiem dla AirPodów, umożliwiająca ich bezprzewodowe ładowanie na różnych kompatybilnych ładowarkach indukcyjnych. I to za kilkanaście dolców!

Rozwiązanie pojawiło się w crowdfundingowej kampanii na Indiegogo, więc wciąż jest prototypowe, ale klienci urządzeniem ze znaczkiem nadgryzionego jabłuszka są chyba wystarczająco poirytowani, bo już teraz wpłacili o wiele więcej pieniędzy, niż autorzy sobie założyli. Może się zdarzyć, że prędzej Apple wprowadzi nowe własne modele, nim HiQ – australijski producent AirPlus – wprowadzić swój wariant do sprzedaży (to nestet charakterystyczne właściwości tego typu akcji), ale na pewno ich propozycja będzie tańsza i kompatybilna ze wstecznymi modułami, tj. tymi obecnym (pierwszej generacji).

AirPlus AirPods

Jak to działa? Nakładka ma poprawić cechy obecnego etui dla AirPods i to w kilku kwestiach. Pierwsza i za razem najważniejsza opcja to dotycząca indukcyjnego ładowania. To już wygoda, ponieważ schowka nie trzeba podpinać przewodowo, a tylko ułożyć na matach Qi. Przystawkę będzie trzeba wpiąć w port Lightning, więc gadżet zwiększy nieznacznie swoje wymiary (pogrubi o 2.5 mm), ale dzięki temu dodatkowo ochroni przed zniszczeniami, a nawet wodą, gdyż jest wodoszczelne. Uda się też nieco zmienić kolorystykę, bo opakowanko będzie dostępne w kilku kolorach. Tutaj akurat już wcześniej była możliwość “koloryzowania” otui dla AirPods dzięki ColorWare.

Specjalne mocowanie ułatwi przypięcie ładowarki ze schowkiem do kluczy (spory breloczek) lub na naszyjniku. Pierwsze sztuki mają trafić do fundatorów już w lipcu, ale masowa sprzedaż musi poczekać dłużej. Takie właściwości może mieć obudowa drugiej generacji, ale kiedy to będzie? Podobno AirPods 2 mają pojawić się w 2019 roku.

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *