Wirtualna klawiatura Minuum także na okulary Google Glass

13 Maj 2014

Klawiatura dla inteligentnych okularów to nie lada wyczyn. Wpisywać tekst wyłącznie posiadając przed sobą miniaturowy rodzaj ekranu jest wręcz niemal niemożliwe. A jednak! Minuum, dobrze znane uważnym czytelnikom mojego bloga, przygotowało swoją propozycję dla Google Glass. Oczywiście, że projekt okularów umożliwia podyktowanie treści wiadomości tekstowej do znajomego z listy kontaktów, ale przyznacie, że dzielenie się prywatnymi wiadomościami na głos w większym gronie, zwłaszcza nieznajomych, jest dosyć mało lubiane. Minuum najpierw zaczęło od wersji na smartfony i tablety, odsłaniając sporą część ekranu, potem pojawiło się na zegarku, a teraz jest do dyspozycji posiadaczy Glass.

minuumglass

Sprzęt działa na Androidzie, więc przerzucenie technologii na gadżet Google nie było specjalnie trudne. Gorzej z wykorzystaniem sterowania. Google Glass posiada z boku dotykowy panel i dzięki niemu jednym palcem wstukamy całe wyrazy, a nawet zdania. Dłuższe rozprawki spowodują raczej, że zwiędnie nam ręka, ale do krótkich i szybkich odpowiedzi powinno się nadać. Wysyłanie lub odpowiadania na smsy lub chatowanie – do tego ma być wykorzystywany Minuum w wersji na ubieralny sprzęt z Mountain View. Technika wklepywania liter polega na uderzaniu w panel i przesuwaniu nietypowej klawiatury ruchami głową. Litery zostały rozmieszczone podobnie do qwerty, ale w nieco ściśnięty sposób.

Na video widać też, że w niedalekiej przyszłości do wprowadzania tekstu posłużą też pierścienie wykrywające ruchy rąk, nasz ruch gałką oczną, a nawet wirtualne wykrywanie liter na przedramieniu (to ostatnie to raczej pokaz możliwości dla przyszłych koncepcji ubieralnego sprzętu i wyświetlania treści na powierzchni w połączeniu z rzeczywistością rozszerzoną). Algorytm wirtualnej klawiaturki jest dokładnie ten sam co w wersjach na smartfony, tablety i smart watche. Apka jest płatna, ale pozwala na 30 okres próbny, by przekonać użytkowników do wydania kilku euro.

źródło: minuum.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *