Tidal na smartwatche Samsunga

12 Lis 2018

Tidal TizenChoć na pamięć smart zegarków można bezproblemowo wgrać pliki z muzyką to dzisiaj królują przede wszystkim serwisy strumieniujące albumy prosto z sieci. Te platformy cieszą się dużą popularnością, gdyż za rozsądne pieniądze lub nawet bezpłatnie (ale z reklamami) można odsłuchać potężnej baz utworów. Powoli dostęp do tych bibliotek dociera też na smartwatche, dzięki czemu kontrola zbioru jest możliwa również z poziomu nadgarstka. Tidal wprowadził apkę na system Tizen dla wearables Samsunga.

Ostatnio w ten sposób rozwija się Spotify, ale Tidal nie chce być gorszy, zwłaszcza, że klienci oceniają dostępność na różnych urządzeniach. Platforma oferuje już program na Wear OS, a teraz rozszerza go o Tizen, czyli oprogramowanie dla bardzo wielu generacji Gearów oraz najnowszego Galaxy Watcha. Łącznie wszystkich ubieralnych urządzeń koreańskiego giganta jest na tyle dużo, by dostarczyć użytkownikom specjalną wersję programu do odtwarzania muzyki. Oficjalna apka wymaga oczywiście subskrypcji Premium, ale bezpłatny, trzymiesięczny dostęp do bazy pozwoli przetestować współpracę z zegarkami (nie wiem tylko czy obowiązuje to od nowa, czy byli testerzy tej opcji już nie będą już mogli tego sprawdzić). Wydaje się, że skoro programik dotyczy Tizena to wszyscy jego posiadacze otrzymają szansę darmowego zapoznania się z możliwościami.

Trzeba jeszcze zerknąć na kompatybilność aplikacji z generacjami smart zegarków Samsunga. Ta jest całkiem niezła, ponieważ obejmuje wszystkie modele od drugiej generacji serii “S”, tj.:  Gear S2, Gear S3, Gear Sport, Galaxy Watch, Gear Fit2 oraz Gear Fit2 Pro (i pewnie wszystkich kolejnych, które się pojawią). Zaleta korzystania z zegarkowego programu? Możliwość pozostawienia telefonu w domu (lub szafce na siłowni) i bezpośredni odsłuch muzyki z inteligentnego zegarka. Zakładam, że przez opcję offline, czyli zapisu wybranych kawałków do pamięci lub też przez moduł LTE (jeśli w danym regionie jest to już wspierane, a odmiany takich zegarków sprzedawane).

W zakresie dostępnych funkcji Tidal na Tizen są opcje odnajdowania utworów i podcastów przez dotykowy ekran, ale też przy pomocy głosu (znów trzeba dodać, że o ile posługujemy się wspieranymi wersjami językowymi)

źródło: Tidal.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *