TicSleep – apka do analiz snu dla TicWatch Pro

23 Paź 2019

W segmencie smart zegarków zauważyć można coraz większy nacisk na funkcje health & wellness. Każdy większy producent, zwłaszcza ten oferujący modele sportowe, stara się oferować precyzyjniejsze analizy snu. Kiedyś były to raczej proste i ogólnikowe narzędzia. Dziś tryb ten zwraca konkretne odczyty. Zaległości w tym temacie nadrabia Mobvoi, a konkretnie wobec flagowego TicWatcha Pro. Otrzyma on aplikacje TicSleep, która ułatwi monitorowanie wypoczynku.

TicSleep

TicSleep z głębokimi analizami snu

Mobvoi należy do tych chińskich producentów, którzy wspierają system Wear OS. Oferta smart zegarków tej marki jest ciekawa i atrakcyjna cenowo. Producent chce, by jego topowy wariant był bardziej kompletnym urządzeniem. Właśnie wprowadził do sklepiku Google Play program dla TicWatcha Pro (i tylko dla niego), pozwalający rozszerzyć pracę czujników naręcznego gadżetu o tryb TicSleep. Analizy snu mają się uruchamiać automatycznie. Uwzględnią dane zbierane przez sensory ruchu, żyroskopy oraz czytnik tętna.

Wszytkie łącznie mają zebrać informacje na temat głębszych analiz i używać do tego algorytmów AI. Mowa o cyklach snu i przewidywaniu najlepszej pory na delikatne wybudzanie wibracjami. Organizm będzie przygotowywany do wstawania w lekkiej fazie, by nie zaburzać odpoczynku i nie wpływać niekorzystnie na samopoczucie z rana. Nie są to jakieś nowatorskie techniki, ale należy docenić uzupełnianie przez Mobvoi takowych funkcji. Dlaczego TicSleep pojawi się tylko na TicWatche Pro? Prawdopodobnie z uwagi na pracę baterii. Te modele mają podwójny wyświetlacz i są w stanie oszczędniej dysponować energią. Wydaje się, że apka pojawi się też kiedyś na pozostałe zegarki chińskiego producenta.

Aplikacja oferuje także specjalną tarczę z widgetami prezentującymi wyniki pomiarów z nocy oraz ostatnich dni. Zobaczymy tu trendy, historię zapisu oraz towarzyszące temu przekazy. Lepsze raporty dotrą na smartfon, gdzie z racji wielkości ekranu będzie do dyspozycji więcej danych.

źródło: Mobvoi.com, Google Play

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comments (2)

  1. Nie rozumiem jak mam używać tej usługi…. To działa tylko jeśli zegarek jest na ręce a jesli odlozony na ładowaniu to już nie przecież to bez sensu… Caly dzień działa zegarek aby lądował się w nocy. To teraz jak miałoby to wyglądać? W nocy i w dzień ładować po dwa razy?

    1. No niestety. To jest wada. Na noc warto wyłączać łączność (która drenuje baterię) i przed snem na maksa podładować zegarek. Nie wiem jak TicWatch, ale mój Wear OS (Fossil) ładuje się dosyć szybko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *