Samsung Galaxy Watch Golf Edition

28 Wrz 2018

Już Samsung Gear S3 miał swoją golfową edycję, tj. specjalny wariant Frontiera (były też golfowe apki third-party na Gear S2). Koreański gigant kontynuuje temat i podobnie robi z najnowszym Galaxy Watchem. Skoro można też wgrać na smart zegarki apki tpu myRoundPro to znaczy, że inteligentne zegarki mają tu wystarczający potencjał, by spróbować sprzedać je w opcji Golf Edition. Wystarczy przecież tylko lekko poprawić gadżet i podkreślić pewne cechy, a pojawia się kolejna wariacja urządzenia.

Samsung Galaxy Watch Golf Edition

Samsungowi Galaxy Watch Golf Edition wystarczy odpowiedni soft, a konkretnie funkcje wydobywające z czujników w gadżecie konkretne odczyty. Aplikacja Smart Caddie ma przekazać najważniejsze dla golfisty informacje, nadające się do pomocy w rozgrywce oraz ułatwiając podejmowanie decyzji. Zegarki GPS z takimi opcjami są na rynku już od lat. Zaoferowanie pewnego zakresu funkcji golfowych w smartwatch to ukłon do osób, które chcą rozbudować swoje wearable bez kupowania specjalistycznego zegarka do golfa. Oczywiście te warianty również oferują inteligentne funkcje, ale nie aż na takim poziomie co topowe, flagowe wyroby liderów elektroniki.

Podobnie jak poprzednio, nowy zegarek Samsunga będzie wyglądał identycznie do regularnej odmiany, a jedyną zmianą ma być dostęp do software’owych ulepszeń. O jakie dodatki chodzi? Smart Caddie oferuję bazę 60 tysięcy obiektów golfowych z całego świata, ale też śledzenie uderzeń. Ekranik pokaże najważniejszy na polu golfowym przekaz (razem z mapką, sugestiami i odczytami odległości od różnych punktów), licznik i tablicę wyników oraz wszelkie odczyty towarzyszące grze. Wiem, że opisuję to dosyć ogólnie, ale nie ma tu nic więcej poza znanym już (zwłaszcza golfistom obytym w temacie) standardem. Generalnie chodzi o automatykę i wsparcie w pewnych działaniach, które spotykamy podczas gry.

Początkowo Golf Edition pojawi się głównie w Korei Południowej, ale planowana jest też premiera globalna. Właściwie to problemu z tym żadnego nie będzie. Samsungowi przecież zależy, by pokazywać szeroki potencjał jego wearables. Jak apka w smartwatchu ma się do wyspecjalizowanych zegarków golfowych? Czy jest wystarczająco konkurencyjna? Do podstawowych zadań spokojnie. Jeśli ktoś potrzebuje naprawdę konkretnego urządzenia to może przejrzeć moją już całkiem bogatą bazę wpisów o golfowych gadżetach. Nie sądzę, by cena była inna od normalnej.

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *