Nubia Red Magic 5S – co się zmieniło?

28 Lip 2020

ZTE znany jest z tego, że lubi odświeżać swoją gamingową Nubię co pół roku. Smartfon serii Red Magic przejdzie poprawki i teraz. Nawet nie potrafię już zliczyć, która do wersja urządzenia, ale w nazwie będzie miała dopisek 5S. Właśnie uruchomiono na wybranych rynkach pre-ordery, więc premiera powinna odbyć się na ok. 6 miesięcy po wariancie Red Magic 5G, który prezentowano w marcu. Ci, którzy liczyli na jakieś większe zmiany będą trochę zawiedzeni. Dobra informacja jest taka, że nie zrezygnowano z wyróżnika jakim jest wbudowana wentylacja z wiatraczkiem.

Nubia Red Magic 5S

Nubia Red Magic 5S z Ice Wind Radiator Box Pro

Dużo o nowym gamingowym telefonie chińskiej marki pisał nie będę, a to dlatego, że poprawki są wręcz kosmetyczne. Większość specyfikacji była widocznie wystarczająco dobra, że nie potrzebowała aktualizacji. Niektórzy liczyli, że w środku znajdziemy podkręconego Snapdragona 865+, jak stało się to w przypadku bezpośrednich rywali – Lenovo Legion Phone Duel i Asus ROG Phone 3. Niestety nic takiego nie będzie miało miejsca. Jak to więc możliwe, że w testach Antutu urządzenie uzyskało tak świetny wynik? 659 686 punktów to wynik lepszy od wspomnianego Lenovo (648 871), mimo, że ten pracuje na tym nowszym chipie Qualcomma.

Czyżby tajemnica tkwiła właśnie w chłodzeniu? Red Magic 5S posiada klasyczny wiatraczek, który utrzyma niższe temperatury dla CPU i GPU. Układ graficzny Adreno 650 otrzymał wyższe taktowanie, co prawdopodobnie wpłynęło na testy Antutu. Nie musi to być jednak stabilny wyniki, a szczytowy, więc nie przykładałbym do tego większej uwagi. Marketingowo to oczywiście świetna informacja dla ZTE. A może sprzęt był analizowany z nowym dodatkowym modułem chłodzącym Ice Wind Radiator Box Pro, który przypomina podobną przystawkę do ROG Phone’a? Autorzy testu nie podali zbyt wielu danych. Wentylacja wewnętrzna pozwala na odpowiedni przepływ powietrza, ale zapinany na tyle obudowy dodatek zwiększy efektywność chłodzenia jeszcze bardziej. Dla wymagających graczy może być to bardzo wartościowe ulepszenie. Podstawowy system chłodzenia też dopracowano. “Trinity Cooling” dorzucił rurkę z płynnym chłodzeniem w kształcie litery L, specjalne nano materiały, czujnik temperatury, a sama wentylacja zyskała 4.3% dodatkowej poprawy w efektach. Nowy Red Magic ma być pierwszym telefonem z pokryciem ze srebra, co również wpłynie na wyniki związane z ciepłem.

Nubia Red Magic 5S Ice Wind Radiator Box Pro

Nubia Red Magic 5S – lepsze triggery

Innym elementem, który Nubia zdecydowała się poprawić są “skrzydełka” na bocznych krawędziach smartfona. Poprawiono im responsywność, więc odczucia w trakcie rozgrywki powinny na tym skorzystać. Na ten moment ciężko stwierdzić jakie to będą różnice i czy poprzednie wyniki triggerów nie były po prostu wystarczająco zadowalające. Dopracowano software “Game Space”, gdzie dobierzemy ustawienia wydajności. Dla szybkiego przypomnienia podam najważniejsze parametry nowej Nubii reg Magic 5S. Ekran AMOLED 6.65 cala ma 144 Hz odświeżanie i reakcję dotyku 320 Hz (to kolejne ulepszenie). Maksymalnie 16 GB RAM LPDDR5 i 256 GB w UFS 3.1. 5G oczywiście jest. Baterię 4500 mAh podładujemy z 18W, ale wybrane regiony otrzymają upgrade do 55W. Aparat główny nadal ma 64 megapiksele (Sony IMX686), a obok jest ultra-dwie 8 mpx i 2 mega do głębi. Na przodzie selfie z 8 megapikseli. Cennik ma wyglądać następująco (Ice Wind to opcjonalny dodatek za ok. 26$):

  • Nubia Red Magic 5S Sonic Silver (8 GB RAM + 128GB) – 3799 juanów (ok 540$)
  • Nubia Red Magic 5S Pulse (12 GB RAM + 256GB) – 4399 juanów (ok 630$)
  • Nubia Red Magic 5S Pulse (16 GB RAM + 256GB) – 4999 juanów (ok 715$)

źródło: nubia.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *