Louis Vuitton Tambour Horizon 2019

31 Gru 2018

Louis Vuitton Tambour Horizon 2019Louis Vuitton nie jest marką kojarzoną ze smartwatchami, ale od 2017 roku w jego ofercie jest taki wyrób. Model Tambour Horizon potrzebował jednak odświeżenia, by sprostać najnowszym wymaganiom. Mam na myśli zarówno braki pierwszych generacji modowych, jak i ostatnie ulepszenia podzespołów, na których pracują najnowsze modele z systemem Wear OS. Upgrade zegarka będzie dotyczył głównie wnętrza, natomiast warstwa zewnętrzna, czyli design mocno się nie zmieni.

Na początek przypomnę, że Louis Vuitton Tambour Horizon należy do grupy inteligentnych zegarków luksusowych, czyli półki najdroższej. W tym segmencie konkurencja nie jest jeszcze specjalnie wysoka. Z jednej strony to przewaga, ale z drugiej prawie 2500 dolarów za urządzenie, które u rywali wyceniane jest zwykle na jakieś 300-350$ to ogromna różnica. Oczywiście wszystko tkwi w wykończeniu i brandzie. Propozycja na 2019 rok ma być nie tylko elegancka, ale posiadać też topowe parametry, czyli Snapdragona Wear 3100 (jego dokładniejsze zalety poznacie po wejściu w link). Chip jest szybszy, ale też oszczędniejszy, więc obok całego dnia pracy przy pełnym wykorzystaniu funkcji, będzie też w stanie pokazywać czas przez nawet pięć dni.

W edycji wearable na 2019 zastosowano też nowy wyświetlacz. Nie sprecyzowano w jakiej technologii wykonany (zapewne AMOLED – jak poprzednio), ale ma poprawioną rozdzielczość. Obraz powinien być ostrzejszy i wyraźniejszy. Przygotowano również nowy pierścień ze wskaźnikiem 24 godzin. Ma działać w w trybie dziennym i nocnym. Dzięki niemu można zaoszczędzić trochę miejsca na pozostałe treści, a jak wiadomo, tych na Wear OS nie brakuje. Trudno jeszcze określić jaki jest zakres opcji, ponieważ nie przekazano szczegółów na temat wszystkich modułów, ale ostatnie trendy w świecie mody pokazują, że smartwatche mają już pełen zestaw możliwości (mam na myśli GPS, czytnik tętna, czy płatności Google Pay). Uaktualnię wpis, gdy producent zdradzi konkrety. Zdziwiłbym się jednak, gdyby druga generacja Tambour Horizon nie posiadała pełnego pakietu.

Louis Vuitton Tambour Horizon 2019

W ramach aktualizacji oferty, by podkreślić zmiany, Louid Vuitton dorzucił do kolekcji ceramiczną biel dla koperty zegarka. Przypomina trochę kwietniową odmianę LV Monogram White z 2018 roku (teraz obok białego pierścienia będzie też biała obudowa dopełniająca efekt). Wraz z premierą nie zabraknie całej serii nowych tarczek.

źródło: louisvuitton.com via engadget.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *