Logitech Circle View z HomeKit Secure Video

15 Maj 2020

Kamerek do monitorowania wnętrza jest na rynku dziś tyle, że ja już przestałem śledzić ten segment w tak szczegółowy sposób, jak to robiłem na blogu kiedyś. Teraz zauważam głównie te najciekawsze propozycje oraz modele wprowadzające na rynek coś nowego. Logitech przedstawił kolejną odmianę z serii Circle. Model Logitech Circle View ma wspierać platformę HomeKit Secure Video od Apple, czyli integrować się ze specjalnym trybem bezpieczeństwa.

Logitech Circle View z HomeKit Secure Video

Circle View z HomeKit Secure Video

Normalnie chyba pominąłbym premierę Circle View, ale że kamerka jest praktycznie exclusivem dla nowej platformy Apple HomeKit Secure Video to przyjrzę się zwłaszcza tej funkcji. W Polsce tryb ten nazywa się “Prywatny monitoring w HomeKit”. Gigant z Cupertino przedstawił go w czerwcu zeszłego roku na WWDC. Usługa ta ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa sieci przez którą strumieniowane są obrazy. Obecnie te kwestie są przez klientów dostrzegane, bo sporo firm miało problemy lub wpadki z prywatnością swoich użytkowników. Apple dostrzegł sytuację i chce gwarantować odpowiedni poziom jakości.

Logitech Circle View ma być jedną z nielicznych (na ten moment) kamerek, które będą współpracowały z tym systemem. Ma to być cecha szczególna urządzenia, co być może pomoże jej w sprzedaży. Takich modeli na rynku nie ma jeszcze zbyt wielu. Oczywiście zwiększenie bezpieczeństwa przekazu dotyczy komunikacji kamerki z oprogramowaniem Apple, a konkretnie systemu iOS. Dotyczy integracji z aplikacja Dom i uwzględnia prywatność w obrębie nagrań, czy aktywności (notyfikacji) docierających na iPhone’a lub iPada (także Apple TV). Szyfrowanie jest tu end-to-end. Z poziomu apki można określić poziom dostępu dla poszczególnych użytkowników, a także przesył do iCloud. Nie ma tu konieczności płacenia dodatkowego abonamentu, a Apple daje 10 dni zapisu, ale trzeba mieć obszerniejszy pakiet iCloud, więc jak ktoś z tego nie korzysta to będzie to dodatkowy koszt. Archiwizacja ma być jednak przetrzymywana głównie lokalnie. We współpracy bierze udział też HomePod.

Logitech Circle View

Logitech Circle View – możliwości

Jak już przedstawiam kamerkę Circle View to wypada podać chociaż najważniejsze parametry i możliwości monitoringu Logitech. Jak sama nazwa wskazuje, seria Circle stara się obejmować spory kąt widzenia. Jakość 1080p obejmuje 180 stopni pola podglądu z obiektywu. Obiecany jest odpowiedni poziom szczegółowości w mocniejszym słońcu i w cieniach. Jest również tryb nocny na podczerwień w zasięgu 4.6 metra. Możemy manualnie wyłączyć nagrywanie video lub dźwięku bezpośrednio przyciskiem na kamerce. Sprzęt jest odporny na warunki zewnętrzne, więc można go instalować też na zewnątrz. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Producent zapewnia, że dostrzeżemy też jakość dzięki szklanej optyce. Cena: 160 dolarów to dosyć sporo.

źródło: Logitech.com i apple.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *