Lenovo Smart Tab M8 – tablet jako smart ekran

13 Wrz 2019

Niedawno pisałem o nowym trybie Ambient Mode dla tabletów i smartfonów z Androidem. To możliwość uruchomienia motywu smart ekranu, przypominającego nieco Home View ze Smart Display’ów na platformie Google. To nie do końca to samo, ale coś, co pozwoli wykorzystać tablet jak stację dla inteligentnego domu. Czas przedstawić jednego z pierwszych przedstawicieli, który będzie posiadał takie funkcje na swoim pokładzie. To Lenovo Smart Tab M8.

Lenovo Smart Tab M8

Lenovo Smart Tab M8 – tablet i smart ekran

Już w momencie, gdy pojawiły się pierwsze smart ekrany, uważałem, że ten dział elektroniki nie przetrwa długo w zaproponowanej formie. Miałem na myśli dublowanie tabletu, który przecież można spokojnie obsadzić w stacji i zaimplementować mu podobne właściwości. Najlepiej w formie głośniczka z dockiem – jak w modelu Lenovo Smart Tab z Alexą (Show Mode). M8 to jego nieco uboższą edycja z Asystentem Google. Tablet ma Androida i jest sprzętem 2 w 1. Zestaw składa się urządzenia oraz prostej stacji do ładowania, dzięki której ekran jest wyeksponowany. Brakuje tylko lepszego głośniczka.

Zaletą takiego formatu jest większa uniwersalność oraz niższa cena kompletu. Lenovo wyceniło Smart Tab M8 na 129 dolarów. Wciąż jest to głównie tablet, ale z szerszym zastosowaniem w ramach smart home. Jak sama nazwa wskazuje, z wyświetlaczem o przekątnej 8 cali. Nie jest to jakiś potwór, bo w środku MediaTek A22, 2GB RAM i 32 GB na dane. Do tego panel IPS 1280 x 800, ale sprzęt ten to raczej ogólnodomowy gadżet dla całej rodziny, który ma oferować typowe opcje (Android Tablet Mode) oraz tą dodatkową, jaką jest tryb Smart Display. Nie jest to głośnik, ale Dolby Atmos ma.

Google Ambient Mode

I teraz trochę o Ambient Mode. Po uruchomieniu tego UI, które powinno aktywować się po zadokowaniu, na wyświetlaczu pojawi się uproszczony widok kart oraz powiadomień i ustawień do sterowania inteligentnym wnętrzem. Asystent Google powinien też tą drogą zwracać wizualne odpowiedzi na zadawane pytania. Należy jednak zauważyć, że nie jest to widok Home View, choć pewnie z czasem zatrze się między nimi różnice. Urządzeń z nowym trybem będzie przybywać, a samo Lenovo zaoferuje je także w Lenovo Yoga Smart Tab z 10-calowym ekranem i nóżką. Ja czekam na wariant z głośniczkiem, jak ten dla Alexy. To idealny zestaw.

źródło: Lenovo.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *