JAXJOX KettlebellConnect – smart hantle

14 Sty 2019

Jaxjox KettlebellConnect smart hantle

Można już dzisiaj stworzyć całkiem bogatą smart siłownię. Przez ostatnich kilka lat powstało sporo maszyn, trackerów i narzędzi do monitorowa aktywności typu indoor. Będzie powstawało jeszcze więcej, ponieważ czasem spędzam na ćwiczeniach i treningu nawet więcej czasu w budynku niż w terenie. Hantle z czujnikami już powstały, ale nie było ich specyficznej odmiany, czyli formatu kettlebell. JAXJOX pokazał takie na targach CES 2019 w Las Vega

Jaxjox KettlebellConnect – smart hantle

Zacznijmy od tego, że KettlebellConnect to propozycja zarówno na siłownię, jak i domowe warunki. Śmiem nawet twierdzić, że bardziej to drugie. Odważnik ma służyć sensorami w praktycznie dowolnych warunkach, czyli tam gdzie nam wygodniej. W domowej siłowni, która często jest po prostu przestrzenią naszego pokoju na czas treningu, trzymamy różne kompaktowe elementy do wytrenowania mięśni, ale też gibkości i koordynację. Firma JAXJOX chce po prostu dorzucić odczyty z opcją podglądu historii zapisu. Ma tworzyć profil danych i przy okazji pomóc w optymalizowania ćwiczeń.

Producent ma już w ofercie sporo tradycyjnych modeli zestawów na siłownię, natomiast z najnowszymi technologiami raczej tylko flirtował. KettlebellConnect ma być bardziej zaawansowany i zliczań powtórzenia, serie oraz czas sesji. W sprzedaży jest dzisiaj dużo czujników do analizy cardio, natomiast do ćwiczeń bardziej siłowych chyba trochę mniej. Kettlebell w wersji inteligentnej wygląda tak samo jak pierwowzór. Został zintegrowany z czujnikami, otrzymał aplikację sportową i stację do ładowania. W środku znajdują się mechanizmy, które zmienią odczuwanie wagi między ok. 5,5 a prawie 20 kg. Bateria ma wystarczyć na 14 godzin pracy.

Trening z takimi kettlami ma odciążyć nasz umysł od zliczania powtórzeń i tworzyć historię odczytów dla dziewięciu użytkowników (dlatego napisałem wyżej, że wyrób kierowany jest raczej dla indywidualnego konsumenta, bo 9 profili na siłowni to trochę mał0). Firma proponuje też dostęp do zajęć sportowych, ale tutaj wymaga opłaty miesięcznej na poziomie 30 dolarów. Na początek w bazie ma być ich 40. Drogo, ale udział biorą w tym trenerzy. Platforma ma się rozbudowywać. Jeśli jesteśmy w posiadaniu smart czujników tętna, smart wagi (oba są w ofercie JAXJOX), danych z trackerów Fitbit, a niebawem także Apple Watcha to zakres analiz będzie pełniejszy. Informacje ze wszystkich gadżetów mają prowadzić do efektywniejszego działania. Kettlebell ma być jednym z pierwszych produktów tego typu. Został on wyceniony na 350$.

źródło

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *