Jabra Elite 75t – 7,5h na baterii i HearThrough

10 Wrz 2019

Wygląda na to, że sekcja prawdziwie bezprzewodowych słuchawek to jedna z tych prężniej rozwijających się w świecie audio. Wielu producentom udaje się pokonać rywali na przeróżnych polach, a z generacji na generację otrzymujemy coraz ciekawiej brzmiące i działające słuchaweczki o kompaktowym kształcie. Jabra na IFA 2019 pokazała już czwartą odmianę tego typu wearable – model Elite 75t. Pod kilkoma względami to jedne z ciekawszych na rynku.

Jabra Elite 75t

Jabra Elite 75t – 7,5h godziny pracy

Pierwsze, co zwraca na siebie uwagę, to czas pracy słuchawek, które przecież trzeba ładować. Okres ten pokrywa się nieco z nazwą nowych true wireless Elite 75t. Gadżet ma działać na jednym ładowaniu aż 7,5 godziny! Czyżby rekord w tej klasie? Przypomnę, że Jabra Elite 65t działały 5 godzin, co już było bardzo dobrym osiągnięciem. W tym roku jest jeszcze lepiej. Do tego oczywiście dochodzi energia ze schowka, gdzie jak zwykle jest powerbank. Transporterek daje 28 godzin. Wkrótce pojawić ma się jego bezprzewodowa odmiana Qi.

Słuchawki udało się mimo tego odchodzić. Są o 20% mniejsze i wciąż z wygodnym, stabilnym obsadzeniem oraz zestawem wkładek. To przy okazji gwarantuje lepsze wyciszenie, czyli też jakość dźwięku. Ten wciąż będzie dobry, choć nie jest to półka słuchawek Sony lub Sennheisera. Kosztują 199$ (199€), a konkurencja 300$, więc różnica w kosztach jest bardzo duża. Szczególnie dobry będzie dźwięk przy połączeniach telefonicznych w trybie zestawu słuchawkowego. Mam na myśli odbiór naszego głosu poprzez aż cztery mikrofoniki. Muzykę z kolei podrasujemy przez aplikację Jabra Sound+.

Jabra Elite 75t

Elite 75t z HearThrough

Oczywiście nie zabraknie natychmiastowego dostępu do asystentów głosowych (Alexa, Siri, czy Asystent Google). Tutaj jakość nasłuchu przez kwartet mikrofonów może mieć swoje znaczenie. Przez apkę na iOS lub Androida uda się też wyregulować poziom zamknięcia przed hałasem. HearThrough ma pozwolić na bardziej otwarte odtwarzanie, czyli szansę na lepszą orientację w otoczeniu (np. miejskim). Powinniśmy też skorzystać ze wszystkich zalet łączności Bluetoot 5.0. Certyfikat IP55 nie jest imponujący, ale ochroni sprzęt przed zniszczeniami. Premiera Jabra Elite 75t w październiku.

źródło Jabra.pl

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *