IKEA Place wygeneruje aranżacje AR

24 Wrz 2019

Aplikacja IKEA Place rozwinie swoje umiejętności meblowania wirtualnymi meblami o całe aranżacje. Teraz zobaczymy w pomieszczeniu pełne zestawy, a nie tylko pojedyncze produkty. To wartościowa aktualizacja, ale zmieniło się nieco więcej.

IKEA Place Room Sets

IKEA Place – pełne aranżacje AR

Każdy, kto kupował cokolwiek z sklepach IKEA, wie, że szwedzka marka oferuje często pełne komplety mebli. Można w ten sposób wyposażyć wnętrze praktycznie całością oferty jednej firmy. W placówkach lub w katalogu dostępne są inspiracje, gdzie można zobaczyć układy lub zerknąć w proponowane dekoracje. Aplikacja z Augmented Reality wiizualizuje wszystko wewnątrz naszego mieszkania. Do tej pory mogliśmy ocenić meble w naszych warunkach 1:1 (skala dopasowywała się do otoczenia dzięki ARKit w iOS i ARCore w Androidzie), ale tylko pojedynczo.

O wiele ciekawiej zobaczyć całe aranżacje, gdyż pełniej obrazują efekty. Poprzednia wersja apki była rodzajem ciekawostki i szansy na ocenę dopasowania konretnych wyrobów w konkretnych warunkach, natomiast najnowszy update dostarczy docelowe usługi. IKEA proponuje skorzystanie z ich własnych aranżacji, ale też meblowania pokoju po swojemu, czyli z dostępnych wirtualnych obiektów. Wewnątrz dodano też możliwość budowania listy rzeczy, które planujemy nabyć. Generalnie to całkiem sensowny i sprytny sposób na zainteresowanie zakupami, zwłaszcza, że można je obejrzeć w wirtualnej wersji w środku naszych własnych pomieszczeń.

Wersja programu na iPhone’y i iPady już dociera do sklepików AppStore w wybranych regionach, natomiast na Androida trafi wkrótce.

źródło: IKEA

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *