HyVibe – klasyczna, ale smart gitara

5 Gru 2017

HyVibe

Hybrydowe instrumenty pojawiają się dziś częściej z uwagi na rozwój technologii. Klasycznym przedmiotom można obecnie nadać więcej funkcji dzięki specjalnym modułom. Dosyć często takie nowinki otrzymują gitary, ale przeważnie elektryczne. Modele z pudłem akustycznym, czyli te analogowe, są poddawane takim modyfikacjom dużo rzadziej. Francuskie HyVibe wzięło się właśnie za gitarę klasyczną, przekształcając ją w bardziej inteligentną.

Są na rynku narzędzia do klasycznych gitar, pozwalające na pewnego rodzaju łączenie ze smartfonowymi aplikacjami (choćby przykład rozwiązań od IK Multimedia). Są też specjalne przystawki do zapisu akustyki w cyfrowe pliki. Nie było jednak czegoś kompleksowego, co pozwalałoby na wydobycie z instrumentu pełnego potencjału. HyVibe proponuje zintegrowany system z własnym wzmacniaczem, głośnikiem, procesorem efektów i rejestratorem dźwięku. Cześć z bajerów dzięki Bluetooth, część dzięki połączeniu przetwarzania wibracji przez specjalny procesor.

HyVibe

Wszystko w oparciu o naturalną akustykę, które przecież w gitarze klasycznej jest najważniejsza. Dodając opcje cyfrowe można zwiększyć zakres funkcji, poszerzając tym samym możliwości instrumentu. To pierwsza na świecie smart gitara ze wszystkimi potrzebnymi sterownikami w pudle, przynajmniej według autorów projektu. Hybryda łączy dźwięki analogowe z wbudowaną elektroniką. Grając możemy dodać efekty, których zwykła gitara nie ma.  Tuner, metronom, pętle, nagrywanie, wzmacnianie, czy equalizer to kilka z narzędzi proponowanej bazy. Nie zabraknie wejść i wyjść, czyli opcji podpinania różnych dodatków.

Na boku gitary jest cały panel, gdzie znajdziemy fizyczne przełączniki oraz ekranik OLED do podstawowych ustawień. Łączność Bluetooth otwiera drogę kolejnym działaniom przez aplikację mobilną na iOS lub Androida. Znajdziemy tu m.in. kolejne funkcje, gdzie zapisem można dzielić się ze znajomymi, członkami zespołu lub na portalach społecznościowych. To jak to wykorzystamy zależy już od nas. Prototyp był rozwijany od 2011 roku, ale dopiero tera trafił na Indiegogo, gdzie szuka wsparcia w crowdfundingu. Jeśli zbiórka się uda to finalny wyrób zadebiutuje w okolicach połowy 2018 roku. Na obecnym etapie smart gitarę akustyczną HyVive można zamawiać w przedsprzedaży już za 499$.

źródło: Indiegogo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *