Hybrydowe zegarki New York Standard Watch

17 Lis 2017

NYSW zegarek hybrydowy

Kolejna znana marka ze świata zegarków proponuje swój smart model. Tym razem do bardzo licznego już grona takich producentów dołącza NYSW. Firma postanowiła przygotować wariant hybrydowy, czyli skrywający swoje dodatkowe możliwości pod analogowym mechanizmem i klasycznie wyglądającym cyferblatem. Nowa kolekcja ma przede wszystkim wyglądać, ale jednocześnie dać klientom coś więcej niż tradycyjne zegarki. Strategia bardzo chętnie wdrażana przez wytwórców naręcznych czasomierzy.

Kolekcja od New York Standard Watch to połączenie stylu i najnowszych technologii. Hybrydowe zegarki prezentują się świetnie, więc nie stracą nic ze stylistyki, a dorzucą kilka wartościowych opcji przez połączenie ze smartfonem. Przygotowano trzy różniące się modele. Manhattan, SoHo oraz Times Square to 42 mm koperty z klasycznym wzornictwem tarczy, skórzanym paskiem oraz detalami od Swarovskiego. Na froncie znajdziemy kilka mniejszych wskaźników. Niektóre przejmą rolę informatorów na temat aktywności, którą wbudowane czujniki oczywiście analizują.

NYSW zegarek hybrydowy

Baza smart funkcji to tracker fitness (ogólny: krokomierz i spalane kalorie) oraz powiadomienia wibracyjne. Nie przekażą treści powiadomień, ale zasygnalizują ich dotarcie na telefon. Z poziomu aplikacji mobilnej na smartfon można też dostosować przypomnienia, czy uruchomić synchronizację z poszczególnymi strefami czasowymi. Jest też budzik i odpowiednia wodoszczelność (do 5 ATM). Generalnie same podstawy, ale zawsze to więcej niż standardowy zegarek. Producent nie ukrywa, że ważniejszy wciąż jest dla niego styl. Sprzęt przygotowywany był już od ponad roku, a teraz może trafić do pierwszych klientów.

Zdecydowano się na ofertę poprzez crowdfundingową kampanię na Kickstarterze, co świadczy o niepewności sukcesu. Wytwórca woli na początek dostarczyć pierwsze sztuki fundatorom, czyli tym klientom, którzy naprawdę cenią markę NYSW. W ten sposób uda się też zbadać zapotrzebowanie na kolejne serie, dostosowując produkcję zegarków do potrzeb. Hybrydowe zegarki mają kosztować nawet 189$, ale tylko do połowy grudnia, kiedy to skończy się zbiórka. Potem cennik mocno pójdzie do góry, bo aż do 380$. Tyle trzeba będzie zapłacić za odpowiednią jakość.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *