Huawei Band 3e – tracker na rękę i nogę

12 Lis 2018

Huawei w momencie prezentacji flagowych wearables, tj. smart zegarka Watch GT oraz opaski Band 3 Pro, zapowiedział też tańszy model trackera aktywności, a mianowicie Band 3e. Chiński producent znów zadbał o niską cenę, ale też odróżnił trzeci z modeli trochę inną konstrukcją. Gadżet skupia się na analizach aktywności bez ograniczenia odczytów wyłącznie z nadgarstka. Jego najważniejszą cechą jest opcja zdjęcia modułu z paska na rękę i wykorzystania go również na stopie, skąd część informacji będzie po prostu precyzyjniejsza.

Huawei Band 3e

Hawei Band 3e to kolejna opaska fitness z bardzo podobnym kształtem i wyglądem, ale nieco szerszym zakresie funkcji. To oczywiście najtańszy z nowego trio ubieralnych urządzeń, a wcale nie gorszym – przynajmniej w konkretnych analizach. Choć w nazwie zawarto nazwę “band” to oprócz opaski ma też uchwyt do buta. W stosunkowo szybki sposób wypniemy czujniki z opaski i obsadzimy w specjalnym mocowaniu pod sznurowadłami. Nie jest to jakaś nowatorska metoda, bo stosowana już od kilku lat w wybranych trackerach fitness, ale jakoś rzadko widuję ją w ofercie największych graczy.

Huawei postawił na wprowadzenie tego schematu do mainstreamu, a że zwykle udaje mu się sprzedać swoje wyroby w setkach milionów, to jest szansa, że i konstrukcja Band 3e się upowszechni. Ultra niski cenowy próg wejścia tylko to ułatwi. Przejdę do konkretów, czyli możliwości monitora. “Kapsułka” otrzymała półcalowy ekranik PMOLED i komplet tradycyjnych sensorów. Producent przygotował dwa tryby pracy, w których algorytmy zbierają i przetwarzają dane w zależności od miejsca umieszczenia trackera (ręka lub noga). “Professional Running Coach” uaktywni się naturalnie, gdy system wykryje obecność bliżej podłoża. Stąd software poradzi sobie zdecydowanie precyzyjniej.

Huawei Band 3e

Te same czujniki pokażą dokładniejsze informacje, m.in.: długość kroku, poprawność stawiania stopy, siły nacisku na podłoże, jak długo podeszwa styka się z ziemią, a także ogólną technikę biegu. Odczyty, które znajdujemy w tego typu propozycjach. Wszystko razem ma dać użytkownikowi zbiór o wiele ciekawszych danych, pomocnych do orientacji w jakości biegu. Pozostałe statystyki są standardowe. Oprócz tego jest też analiza wypoczynku oraz proste powiadomienia ze sparowanego smartfona. Obudowa odporna na 5ATM (można z Bandem pływać i to chyba nawet z konkretnymi analizami). Bateria wytrzyma nawet do dwóch tygodni. Cena: poniżej 30 dolarów.

źródło: Huawei.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *