Huami Amazfit GTS – tracker aktywności

28 Sie 2019

Całkiem niedawno Huami wprowadziło do sprzedaży smartwatch Amazfit GTR. Zdaje się, że flagowy model w całej smart kolekcji. To okrągły wariant, ale oferta musi być też konkurencyjna wobec rywali z bardziej kwadratowym panelem. Takie propozycje w ofercie chińskiej marki są już od dawna, bo przecież nie może zabraknąć klona jednego z liderów branży. Amazfit GTS to wzorowany na Apple Watchu smartwatch za o wiele mniejsze pieniądze.

Huami Amazfit GTS

Huami Amazfit GTS – klon Apple Watcha

Oczywiście ich porównywanie nie ma sensu, gdyż u Apple jest mnóstwo integracji z własnymi serwisami, ale nie każdy potrzebuje połączenia z usługami zamkniętego ekosystemu. Huami Amazfit GTS to klon, ale głównie wizualny. Nikt nie zaprzeczy. W Chinach znajdzie się mnóstwo klientów, którzy chętnie założą na nadgarstek, coś, co przypomina sprzęt amerykańskiego giganta.  Inspiracje widać na wielu polach. Nawet przycisk jest tylko jeden, choć w trochę innym miejscu. Bardziej na środku.

Nie tylko koperta przypomina Watcha, ale i niektóre tarczki z widgetami w rogach ekranu. Wyświetlacz ma 1.65 cala przekątnej i jest wykonany w technologii AMOLED. Jego rozdzielczość to 348 x 442 piksele, co daje 341 ppi. To więcej niż Apple Watch 4. Zabezpieczono go szkłem Gorilla Glass 3 od Corning. Dostępnych ma być ok. 40 tarczek, których baza zwiększy się do nawet 100 propozycji. Zdaje się, że ekranik posiada też zaoblone rogi. Wearable waży tylko 24,8 grama (aluminiowa obudowa) i ma 9.4 mm w profilu. Też lepiej od Series 4. Podczepimy do niego paski 20 mm, które łatwo wymienić. Ich kolorystyka jest całkiem szeroka. Większość silikonowa, bo to przede wszystkim tracker aktywności. Jest wodoszczelny, ale 5 ATM nie gwarantuje wytrzymałości podczas dynamiczniejszego pływania lub nurkowania.

Huami Amazfit GTS

Amazfit GTS, czyli tracker aktywności

W Amazfit GTS nie zabraknie optycznych czujników pracy serca, czy modułów GPS/Glonass. BioTracker z PPG ma być użytkowany przy 12 trybach sportowych, jak i całodobowym śledeniu tętna ogółem. W kopertę udało się też wbudować chip NFC do płatności zbliżeniowych, ale u nas w kraju może nie udać się z tego korzystać. Bluetooth 5.0 to z kolei najnowszy protokół jeśli chodzi o łączność, więc powinno być stabilnie. Czas na wyniki baterii. 220 mAh ma oraz software Huami mają oferować 14 dni pracy na jednym ładowaniu przy ogólnym użytkowaniu urządzenia. Maksymalnie można uzyskać nawet 46 dni, ale przy wielu ograniczeniach zegarka (bez pulsu i aktywnego połączenia Bluetooth). Z GPS podano 25 godzin. Spokojnie znajdziemy też trochę aplikacji do powiadomień i przekazu informacje ze sparowanego telefonu, ale spodziewałbym się raczej podstaw w tym zakresie.

Huami Amazfit GTS został wyceniony na 899 juanów, czyli około 500 złotych. Premiera w Chinach ma odbyć się we wrześniu. Nie podano planów związanych z globalną dostępnością. BTW: czy to następca Amazfit Bip z ulepszeniami?

źródło: amazfit.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *