Giętkie baterie Samsunga dla ubieralnych technologii

26 Paź 2015

Każdy produkt ma swoje fazy rozwoju. Ulepszanie jest ograniczone technologiami, ale i popularnością danych urządzeń. Ubieralne gadżety zaczynają zaznaczać swą obecność na rynku w sposób wyraźny i właśnie znajdujemy się w pewnym punkcie, w którym trzeba zaoferować większe możliwości, zwłaszcza w kwestiach energii. Smartwatche, ale i trackery fitness mają niewielkie pojemności baterii, ale są poszerzone niszowymi jeszcze dodatkami w postaci ubieralnych banków energii. Problemem jest jednak wielkość takiego zestawu.

Samsung Strip & Band

Właśnie smukłość i gabaryciki mają ogromne znaczenie w naręcznej elektronice. Widziałem projekty kinetyczne – jako alternatywa dla dodatkowych akumulatorków – i to jest pewna myśl. Innym rozwiązaniem są modele giętkie. W ogóle giętkość ostatnio jest rozwijana, szczególne wśród wyświetlaczy. Samsung przekonuje (i słusznie), że w parze muszą iść baterie. Dzięki temu są szanse na dwie rzeczy: giętkie ekrany na nadgarstek, ale i akumulatorki w bardziej komfortowej formie, czyli w postaci paska do zegarka, opaski fitness, czy innej inteligentnej biżuterii.

Na InterBattery 2015 koreański gigant pokazał giętkie paski z bateriami. Nazwano jest Stripe battery, czyli bateriami w postaci paska. Takie modele potrzebują prostego nazewnictwa, bo głównym celem jest zaprezentowanie ich producentom sprzętu. Na razie akumulatorki są chowane głównie w kopertach zegarków, choć nie brakuje ich wdrażania do pasków. Są to jednak projekty modułowe, nie giętkie. Dosłowna elastyczność w kwestiach baterii to również większa elastyczność dla producentów ubieralnych technologii.

Baterię tego typu nie są jednak kierowane wyłącznie do inteligentnych zegarków, trackerów fitness, czy biżuterii. Giętkość ma być też wykorzystywana do odzieży, czyli smart koszulek, spodenek i innych podobnych. Stripe ma mieć tylko 0.3 mm grubości, a to naprawdę niewiele. Pewnie będzie można takie panele łączyć i dostarczać w grubszym (wielowarstwowym) formacie. Prawdopodobnie model Band właśnie tak jest zbudowany. To drugi z wariantów i kierowany specjalnie do smartwatchy. Ma dostarczyć dodatkowe 50% energii w bardzo wygodnej formie. Samsung nie sprecyzował produkcji masowej, ale liczę na pierwsze efekty w 2016 roku.

źródło: businesswire.com via slashgear.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *