GazerG – dodatkowy zastrzyk energii dla Google Glass

11 Maj 2014

Nie jest tajemnicą, że posiadacze inteligentnych okularów Google Glass narzekają na krótki czas pracy urządzenia. Zostało one zaprojektowane także do codziennego użytku, tymczasem starcza na niewiele ponad 45 minut (ostatnia aktualizacja nieco poprawia ten wynik). Taka żywotność na jednym ładowaniu musi lekko odstraszać, choć mówimy tutaj o użytkowaniu ciągłym, tj. non stop włączonym projektorze rzucającym na pryzmat światło. Glass według badań stosowane jest wielokrotnie w trakcie dnia, ale w krótkich przedziałach czasowych, więc mamy złudzenie, że gadżet pracuje dłużej.

Model ten jednak ma zastosowanie w wielu sytuacjach, w których powinien być niemal ciągle uruchomiony. Google obiecuje, że bateria będzie stale poprawiane, ale na ten moment posiadacze sprzętu muszą zadowolić się dodatkowymi bankami energii. O ile noszenie przy sobie takiego dodatkowego zasilania dla smartfona nie jest problemem (w każdej chwili możemy podłączyć lub odłączyć telefon), to już przy ubieralnym urządzonku, zwłaszcza na głowie, może być to problematyczne. Są jednak rozwiązania wydłużające działanie Glass. Jeden z nich już opisywałem. jego konkurent musiał zmienić nazwę z powodów prawnych.

GazerGlass, a od niedawna GazerG to dodatkowy akumulatorek o w miarę praktycznej i wygodnej budowie. Doda 750 mAh pojemności do standardowego Google Glass. Producent przygotował go w formie przystawki na drugą stronę okularów i dodał specjalne łączenie, by urządzenie nie spadło nam z głowy, a przy okazji mogło wygodnie połączyć się z portem microUSB pod dotykowym panelem Glass. Bardzo ważne jest to, że dodatkowa bateria nie waży zbyt wiele. Tylko 25 gramów. GazerG będzie kosztował 125 dolarów w pre-orderach. Planowany jest na czerwiec. Oczywiście dostępny ma być w popularnych kolorach sprzętu Google.

źródło: gazerg.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *