Fitbit Aria Air – budżetowa smart waga

29 Sie 2019

Nie każdy wie, ale Fitbit ma w swojej ofercie także smart wagi współpracujące z ich agregatem odczytów aktywności. Serwis z danymi fitness, snu i zdrowia można łączyć z pomiarami wagi, by lepiej śledzić wpływ ruchu na tkankę tłuszczową. Seria Aria otrzyma w październiku bardziej budżetową wersję inteligentnej wagi, by, podobnie jak w sekcji wearables, i tu oferta była bardziej przystępna. Fitbit Aria Air ma uzupełnić portfolio o trochę uboższy produkt, ale działający z trackerami marki.

Fitbit Aria Air

Fitbit Aria Air z BMI i Bluetooth

Fitbit Aria 2 wciąż jest tą bardziej zaawansowaną, ale tańsza Air też będzie użyteczna. Przede wszystkim w kosztującej 50$ odmianie (Aria 2 to niecałe 130$) zabrakło Wi-Fi. Jest tylko Bluetooth. Co to oznacza? Odczyty zsynchronizujemy tylko z jednym urządzeniem, czyli jednym profilem użytkownika. To zatem model raczej dla singla. Droższy wariant ma opcję dla aż ośmiu użytkowników, więc jest pod tym względem lepsza pod większą grupę (np. domowników).

Waga od Fitbit zbierze dane z wagi i pozwoli wyliczać BMI oraz łączyć go z odczytami z apki producenta. Tam trzymamy sporo informacji na temat naszej aktywności, wypoczynku, diety, czy innych metryk. Ułatwi to ich korelowanie i śledzenie efektów działań. Sam BMI wciąż jest kwestionowany, ale w jakiś sposób pozwala monitorować sytuację. W telefonie możemy wyznaczać też cele do realizacji i precyzyjniej je analizować. Uda się też skorzystać z nowych funkcji nowego serwisu Fitbit Premium (płatnego, ale z rekomendacjami). Aplikacje third-party też będą współpracować.

Fitbit Aria Air

Wizualnie Aria Air wygląda podobnie do Aria 2. Brakuje jej tych metalicznych elementów, które służą do zbierania bardziej profesjonalnych danych, np. na temat tkanki tłuszczowej. Urządzenie jest minimalistyczne w designie i oferowane w dwóch klasycznych kolorach: bieli i czerni. Fitbit Aria Air skupi się na podstawach, ale dzięki niedrogiej cenie i współpracy z tańszymi trackerami, możemy rozbudować zakres pomiarów. Jeśli dobrze zrozumiałem, zwłaszcza patrząc na cenę, Air zabraknie śledzenia składu ciała. To wykona droższa Aria 2.

źródło: Fitbit.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *