Elephone PX – podwójny aparat selfie pop-up

7 Lis 2018

W tym roku kamerki ukrywane za ekranem smartfona w przeróżnych mechanizmach to domena azjatyckich propozycji. Producenci chętnie korzystają z tych konstrukcji, ponieważ zwiększają obszar roboczy telefonu, ale też przyciągają klientów rzadkim bajerem. Najwięcej modeli posiada slider, ale są też tzw. pop-up, czyli wysuwany moduły tylko z kamerką. Przewagą “tacki” jest szansa na zmieszczenie wielu sensorów. Czy w tym drugim wariancie nie da się dorzucić kolejnych obiektywów? Owszem, da się! Pokazuje to przykład nowego Elephone PX.

Elephone PX

Elephone naśladuje pomysłem projekt Vivo Nex, ale rozwija go o drugi sensor, czyli podwójny układ kamerek do selfie. Efekt główny jest ten sam, czyli bezramkowy wyświetlacz bez żadnego niepotrzebnego wcięcia i chowany system, który gwarantuje prywatność. Nie umiem jeszcze stwierdzić jak pożyteczna jest to koncepcja, ale zaraz po premierze Vivo pojawiały się przypadki, że kamerka sama się wysuwała, co zdradzało w bazie instalowanych przez nas aplikacji jakiegoś szperacza (któremu daliśmy zbyt  dużo uprawnień). Chociaż z tej strony taki mechanizm jest zatem przydatny.

Wadą Vivo Nex było ograniczenie do jednej kamerki. Elephone PX z dwoma sensorami umożliwi uzyskiwanie efektów znanych z innych flagowców, a więc portrety z efektami głębi (oraz opcją ich regulacji). W zasadzie to wystarczyło po prostu powiększyć moduł i tyle. Czy ma to sens wobec całego slidera? Nie wiem, ale zauważalna jest różnica w designie, no i wyróżniający się gadżet. Prawdopodobnie to był powód wdrożenia podwójnej kamerki w pop-upie. Zawsze Elephone będzie mógł się pochwalić, że był pierwszym producentem, który to zastosował. Jeśli system się przyjmie to taki “tytuł” będzie oczywiście pomagał. Jeśli jednak nie to lepiej się nim specjalnie nie chwalić.

Jak wyglądają pozostałe parametry smartfona? Telefon otrzymał 6.34-calowy ekran Full HD w LCD. Zajmuje on 89.5% przodu, czyli nie jakoś rekordowo (najlepsze jednostki osiągają już ponad 93%). Pod wyświetlaczem pracuje procesor MediaTek Helio P22, jest 4GB RAM, 64GB na dane, slot na karty microSD i najnowszy Android 9 Pie. Z tyłu skaner palca i też dwie kamerki. Bateria ma 3500mAh. Na stronie producenta znalazłem zapowiedź startu sprzedaży przez crowdfundingowy serwis Indiegogo, gdzie pierwsze sztuki będzie można zamówić nawet o 40% taniej. Na razie nie wiadomo na jakie rynku zostanie skierowany model, ale pewnie wszystko zostanie przekazane w zbliżającej się kampanii.

źródło

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *