Darknet – pierwsze gry na smartfonowe gogle Gear VR już są

8 Gru 2014

W grudniu debiutuje Gear VR, czyli adapter w formie gogli do smartfona Galaxy Note 4. Zwykle premierom gadżetów od znanych producentów towarzyszy też i oprogramowanie. Developerzy są pewniejsi sukcesu, bo i marka bardziej uznana, a autorzy urządzenia mają większe wsparcie. Noszone ekrany wraz ze smartfonami mają zdecydowanie większe szanse na dotarcie do klienta masowego, niż urządzenia typu Oculus Rift. Samsung w sumie nie jest najtańszy, bo komplet też swoje kosztuje (gogle 200$, ale Note 4 już zdecydowanie więcej!). Za to aplikacje VR na Androida mogą być ogólniej dostępne, a ich baza szybko rosnąć.

Najatrakcyjniejsze są zwykle gry. Również i w świecie wirtualnej rzeczywistości ich nie zabraknie. Każda nowa platforma zanim się rozwinie ma na początku nieco mniej skomplikowane tytuły. Darknet to propozycja gierki logicznej – rodzaj puzzlera. Nie jest to może zabawa o jakiej marzą posiadacze gogli VR, ale także bazuje na obracania głową, czyli rozglądania się po sferycznej przestrzeni (chodzi o szerszą perspektywę widzenia wokół nas). Darknet jest dostępny od premiery samsungowego sprzętu na głowę i pierwsi klienci będą mogli pobrać go bezpłatnie. Dopiero późniejsza fala użytkowników (o ile chętnych na gogle będzie na tyle dużo, by nazywać ich falą) będzie musiała zapłacić 10 dolców.

O co chodzi w gierce? Na około siebie zobaczymy siatkę z wirusami. Naszym zadaniem będzie oczyszczenie jej z wirusów, a dziać się to będzie według ściśle określonych zasad. Jak w każdym puzzlerze trzeba będzie ogarnąć poruszanie się po planszy i próbować rozwikłać zadanie. Levele będą zróżnicowane i coraz trudniejsze. Nie wiem czy poniższy trailer jest wystarczająco zrozumiały, ale generalnie chodzi o wybieranie punktów na siatce, po których rozchodzi się fala mająca dotrzeć do żółtego punktu, ale omijać po drodze przeszkody (w zależności o liczby “strzałów”). Pomysł prosty i prawdopodobnie nie wymagający na głowie gogli, ale od czegoś rynek musi zacząć. Za pewien czas będziemy pewnie grać w CoD’a albo CS’a, a podczas gry bardziej niż nadgarstek będzie nas bolała szyja…

źródło: Darknet via slashgear.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *