Bezprzewodowe słuchawki LG Tone+ Free

3 Paź 2019

Powoli już wszystkie marki ze świata technologii (zwłaszcza te znane i liczące się) mają w ofercie prawdziwie bezprzewodowe słuchawki. Hearables są kuszące dla klientów, więc warto oferować własny wariant tego gadżetu. LG nadrabia zaległości w tym temacie i prezentuje w Korei model słuchawek Tone+ Free. Odpowiedź na AirPods, Galaxy Buds, Echo Buds, Surface Earbuds i wiele innych. Czym spróbuje się wyróżnić?

LG Tone+ Free

LG Tone+ Free z dezynfekcją UV

Modele od LG przypominają mi trochę wizualnie i kształtem produkt Sony. Producenci wybierają różne formy bezprzewodowych słuchawek. Jest ich już kilka. Koreańczycy wybrali dokanałowe wkładki z modułem sterczącym z ucha, lekko opierającym się o wnętrze małżowiny. Izolacja z racji douszności powinna też podnieść jakość dźwięku. Generalnie w urządzeniach znajdziemy większość tego, czego oczekujemy od takiego rozwiązania. Bezprzewodowość, schowek z bankiem, dostęp do Asystenta Google, rozmowy telefoniczne w zestawie słuchawkowym.

Nie da się tu dodać za wiele nowego, choć np. Microsoft ma na to swój pomysł (integrację z Office itd.). W LG Tone+ Free proponuje etui doposażone w światło UV, które będzie niszczyło zarazki na słuchawkach, gdy te będą się podładowywać w trakcie transportu. Jakaś koncepcja to jest. Przynajmniej będzie czysto. Mało kto czyści przecież słuchawki, a trochę brudu się na nich osadza. Nadal nie uda się pozbyć wszystkiego, ale usuniemy bakterie. Będzie to atrakcyjne zwłaszcza dla osób uczulonych. Inne źródła twierdzą (bo info jest po koreańsku), że słuchawki mają jeszcze specjalną powłokę UVnano.

bezprzewodowe słuchawki LG Tone+ Free

LG Tone+ Free z 6h i Meridian Audio

Dosyć istotny jest czas pracy na jednym ładowaniu, choć słuchawki tego typu nosimy w etui z bankiem energii, więc teoretycznie co odłożenie do schowka to uzupełnienie baterii. LG proponuje aż sześć godzin działania z szybkim ładowaniem. Jedną godzinę uzyskamy już po pięciu minutach ładowania w etui. Nie sprecyzowano dokładnie, ile dodatkowego ładowania jest w banku. Asystenta Google i odbieranie połączeń będziemy mieli poprzez touchpadzik. Certyfikacja IPX4 to minimalna ochrona, radząca sobie z lekki deszczykiem, czy podczas aktywności (pot).

A jakość? W sumie chyba najważniejsza. LG informuje, że ich Tone+ Free zaoferują “trójwymiarowe” audio z wyraźnym basem, czystymi tonami średnimi i wysokimi, a także cyfrową redukcję zniekształceń oraz szumów. Za te sprawy odpowiedzialna ma być marka Meridian Audio, a konkretnie za przetwarzanie sygnału. Jeśli chodzi o jakość rozmów lub odsłuchu poleceń, to jeden mikrofonik zadba o głos, a drugi za minimalizowanie hałasów. Cena? W Korei Południowej podano niecałe 26 tys. wonów, czyli ok. 215 dolarów. Jak widać, dostępne będą czarne i białe. Kiedy poza Koreą? Nie wiadomo.

źródło: LG

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *