Bang & Olufsen Beoplay A9 z Asystentem Google

7 Maj 2019

Przyznaję, że o poprzednich generacjach stylowego głośnika Bang & Olufsen Beoplay A9 nie pisałem na moim blogu, nie dlatego, że mi się nie podobał, ale dlatego, że brakowało mu smart opcji. Ten okrągły, minimalistyczny i bardzo estetyczny moduł grający jest bardzo efektowny i nowoczesny, ale brakowało mu kilku naprawdę ważnych elementów. W końcu marka odświeża A9 do czwartej generacji, dodając Asystenta Google, wsparcie AirPlay 2 i Chromecast, ale też lepsze właściwości audio.

Bang & Olufsen Beoplay A9

Bang & Olufsen Beoplay A9 smart głośnikiem

Najwyraźniejszą zmianą będzie integracja z Asystentem Google i to bezpośrednia. Oznacza to, że teraz sprzęt umożliwi nasłuchiwanie poleceń typu smart home. Duńska firma korzysta z możliwości asystenta już od zeszłego roku, ale w innych urządzeniach. Beoplay A9 ma oferować wszystko to, co zwykle posiadają wewnątrz smart głośniki, czyli specjalne mikrofony i podzespoły przetwarzające informacje. Okrągły Beoplay będzie tym samym jednym z najbardziej stylowych smart modeli z asystentem od Google. Być może także jednym z najdroższych (3000$).

Design pozostał niezmienny, co oczywiste. Udało się jednak odświeżyć kilka rzeczy, m.in. wykończenie nóżek, obudowy, ale i samego przewodu. Teraz będzie bardziej elegancki, bo pokryty materiałem. Sznur powinien się dzięki temu lepiej komponować z otoczeniem. Do wyboru będą opcje w bieli z dębowymi nóżkami lub czerni z ciemnymi, orzechowymi nóżkami. Specjalne edycje zyskają mosiężne elementy i brązowe detale. W zasadzie nie ma się do czego przyczepić. Chyba tylko do braku jakiegoś fajnego programu peronalizacji pod wnętrze. Za tyle pieniędzy chciałbym dobrać materiały i kolory. Propozycje z oferty są klasyczne, więc pasujące do wszystkiego, ale przydałoby się więcej modeli w standardowym portfolio. Jest na szczęście Kvadrat, gdzie takie efekty można było uzyskać w poprzednich generacjach. Pewnie teraz też tak będzie.

Bang & Olufsen Beoplay A9

Beoplay A9 z Chromecast i AirPlay 2

Teraz zajrzyjmy do środka, bo tutaj też jest ciekawie. W końcu jest wsparcie dla różnych “castów”. B&O wesprze AirPlay 2 od Apple oraz Chromecast. To ułatwi sterowanie muzyką i streaming, ale też budowanie multiroomu. Wciąż najlepiej będzie obsłużyć wszystko przez aplikację mobilną, gdzie posiadamy biblioteki muzyczne. Wewnątrz A9 będzie teraz aż siedem głośników. Przybyły dwa dodatkowe, by poprawić jakość. Możliwe, że były konieczne do zastosowania nowego systemu Active Room Compensation. Ma dopasowywać dźwięk do otoczenia, aby wykorzystać jego akustykę. Model ma zadebiutować 14 maja. Producent przedstawił go na Venice Biennale.

źródło; B&O

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *