Aura Band – bransoletka monitorująca skład ciała

1 Gru 2017

Trackery fitness (u nas zwane monitorami aktywności) potrafią analizować coraz więcej parametrów i metryk. Większość bransoletek oferuje jednak standardowe odczyty, więc mimo tak szerokiego wyboru między producentami, wybór jest dosyć ograniczony. Ciekawsze gadżety pojawiają się w crowdfundingu. Aura Devices pojawi się w połowie stycznia na Kickstarterze ze swoim modelem, który oprócz ruchu zbierze także dane na temat składu naszego ciała oraz nawodnienia organizmu.

Aura Band

Smart tracker Aura Band będzie wearable potrafiącym prezentować jak reaguje na trening nasze ciało i to w bardzo konkretny sposób. Oczywiście w czasie rzeczywistym sprawdzimy te najważniejsze informacje, czyli m.in. tętno, natomiast pod koniec dnia czujniki pokażą jak ćwiczenia i ruch wpłynęły na organizm. Taki system będzie funkcjonował najlepiej w dłuższej perspektywie czasu, ale zaproponuje też sugestie natychmiastowe.

Pośród nich będą powiadomienia na temat poziomu wody w organizmie. W analizie składu ciała pomogą sensory bioimpedancji, czyli podobne do tych ze smart wag. Naręczna opaska wykryje co w danym momencie robimy (mowa o rodzaju aktywności) i połączy info z tętnem, poziomem tlenu we krwi, a potem dodatkowo oceni ich wpływ na skład ciała i jego zmiany. To w teorii znacznie dokładniejszy tracker do planowania treningu, gdyż pozwala sprawdzić jakość podejmowanych ćwiczeń. Możemy wyznaczać sobie aktywność, które w faktyczny sposób wpłynie na nasze zdrowie i da widoczne efekty (jeśli poprawnie odczytamy korelację pomiarów i wyników).

Aura Band

W zestawie będzie też aplikacja mobilna na smartfony z iOS lub Androidem. To ona pomoże nam podglądać sytuację i modyfikować działania, także dietę. Aura Band nie wykryje co aktualnie konsumujemy i jak dużo pijemy, ale i tak wskaże sporo informacji o naszym ciele. Resztę musimy kontrolować już sami, np. na podstawie zbieranych odczytów. Wielką pomocą w tym może być integracja danych z agregatami zdrowia Google Fit i Apple Zdrowie, gdzie możemy łączyć przekaz z informacjami z innych aplikacji, czy innych trackerów. Wszystkie możliwości opakowane całkiem atrakcyjnym designem.

źródło: Aura Devices

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comment (1)

  1. […] Aura to kolejny gadżet, o którym pisałem już jakiś czas temu, ale dopiero później pojawił się w crowdfundingu. Bransoletka została wyposażona w czujniki analizujące skład naszego ciała, czyli to co do tej pory zarezerwowane było wyłącznie dla smart wag. Do tego moduł sprawdza też nad poziom nawodnienia. Szkoda tylko, że projekt został na Kickstarterze anulowany. Być może chwilowo. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *