Amazfit Pace – sportowy “smartwatch”

23 Lis 2016

Coraz częściej zdarza się, że azjatyckie wyroby kierowane głównie na lokalny rynek, docierają też na te zachodnie. Wszystko z uwagi na globalną ekspansję producentów z Azji, nie bojących się już konkurencji z liderami elektroniki. Amazfit Watch to sportowy zegarek, który trafia właśnie na arenę amerykańską, skąd już bliżej do zakupu w normalnej wersji. Zegarek od Huami (submarkę Xiaomi) będzie tam sprzedawany pod nazwą Amazfit Pace.

Amazfit Pace

Nie będzie się różnił praktycznie niczym od tego modelu, który już na blogu opisałem. To “smartwatch” dla aktywnych o stosunkowo bogatej ofercie opcji. Amazfit w tej wersji został zademonstrowany na wrześniowych targach IFA w Berlinie. Zaznaczę, że to najmocniejszy z kolekcji ubieralnych gadżetów z serii Amazfit (firma Huami posiada już kilka trackerów). Będzie najdroższy, ale 159$ za odmianę miernika ruchu z czujnikiem tętna, GPS i kolorowym ekranem prezentującym odczyty, to cena bardzo atrakcyjna.

Amazfit Pace skupi się głównie na biegaczach, choć monitoring można też wykorzystać do analizy ogólnej aktywności w trakcie dnia. Naręczny panel przedstawi nam dane na temat pokonanego dystansu, czasu sesji, tempa, tętna, czy spalonych kalorii. Pośród metryk dla biegaczy są te związane z prędkością poruszania się, kadencję, a nawet zmian wysokości, które pokonujemy (w analizach takie dane mają swoje znaczenie). Do tego odczyty można sprawdzić przez aplikację Strava Run.

Amazfit Pace

Zegarek prezentuje się bardzo dobrze i to zarówno od strony wizualnej, jak i specyfikacji technicznych. W środku zmieszczono 2.4 GB na dane, głównie na muzykę, którą można sobie odpalić w trakcie biegu przez słuchawki Bluetooth. Nie jest potrzebny do tego połączony smartfon, ale aplikacja na iOS oraz Androida oczywiście jest. Ma służyć do ustawień i przeglądu konkretniejszych pomiarów. 1.34-calowy wyświetlacz, 512 MB RAM i 1.2 GHz procesor. Wszystko opakowane ceramicznym wykończeniem z certyfikacją szczelności IP67 (raczej tylko przed deszczową pogodą i kurzem oraz okazjonalnym zamoczeniem).

Działanie przy aktywnym GPS i sensorze tętna obiecuje aż 35 godzin co jest wynikiem imponującym (jeśli rzeczywistym). Huami nie zapomniał o powiadomieniach ze sparowanego smartfona. Amazfit Pace ma przekazywać info o nadchodzących połączeniach, wiadomościach, czy e-mailach. Tego typu wyrób powinien być bezpośrednim konkurentem dla Garmina Forerunnera 35 lub Polar M200 (zwłaszcza cenowo).

źródło: Amazfit

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *