Amazfit Neo – smartwatch w stylu retro

10 Wrz 2020

Huami nie zatrzymuje się z rozbudową portfolio wearables. Ich kolejny Amazfit będzie w stylu retro. Model Amazfit Neo ma skrywać inteligentne opcje znane z innych urządzeń marki, ale w starszym wydaniu. Koperta ma nawiązywać do troszkę dawniejszych czasów zegarków elektronicznych, ale bez rezygnacji z prawie wszystkich współczesnych rozwiązań. Są pewne kompromisy, ale fani tej stylistyki będą w stanie je zaakceptować.

Amazfit Neo smartwatch

Amazfit Neo i 4 tygodnie pracy

Smartwatche Amazfit zawsze oferowały długi czas pracy. Własny system operacyjny dawał nawet kilkanaście dni pracy i to mimo, że wyświetlacze są kolorowe. Neo jest monochromatyczny, więc działanie wydłuża się nawet do miesiąca! Smart zegarek posiadający 4 tygodnie czasu pracy na jednym ładowaniu? Jeśli wyświetli wystarczający przekaz ze sparowanego telefonu, czemu nie? Panel STN LCD ma 1.2 cala i bardzo niskie zużycie energii. Wszystko w trybie Always-On, czyli z zawsze widocznym przekazem. Możemy śmiało założyć, że czytelność nawet w ostrzejszym słońcu będzie dobra. Do tego gadżet ma fajny, klasyczny retro design. Zarówno biorąc pod uwagę wyświetlanie treści, jak i samą kopertę.

W ofercie Huami jest naprawdę dużo urządzeń, ale Amazfit Neo się wyróżni. Jest oczywiście kierowany do konkretnego odbiorcy, ale sądzę, że fanów tamtych czasów nie zabraknie. Nie znajdziemy tu dotykowego ekranu, ale właśnie w tym cała zabawa. Nawigacja odbywać ma się po staremu, czyli przyciskami.

Amazfit Neo jest smart

Neo może wyglądać jak stary zegarek, ale w środku ma większość smart funkcji jakich oczekujemy w standardzie od tego typu wyrobów. Powiadomienia i wyświetlane informacje nie będą tak efektowne, jak w kolorowych odpowiednikach, ale nadal będzie to ten sam schemat działania. Tylko w nieco innym wydaniu. Retro look powinien sprawić tu satysfakcję. Nie jest to typowy tracker aktywności, ale na pokładzie są trzy tryby sportowe (bieg, spacer i rower) oraz optyczny czytnik tętna do pomiarów tętna z poziomu nadgarstka. Puls będzie tu mierzony przy u życiu BioTrackera całodobowo. Jest chyba nawet coś na wzór stref tętna, więc potrenować z nim można. Nie zabraknie też monitorowania snu z raportem na temat faz. Aktywność mamy śledzić przy użyciu punktacji PAI. Koperta ma wodoszczelność na poziomie 5 ATM.

Huami proponuje w Amazfit Neo trzy odmiany kolorystyczne. Na razie jest to propozycja na rynek chiński, ale być może pojawi się też w innych regionach. W Państwie Środka cenę ustalono na 299 juanów, a więc tylko ok. 40-kilku dolarów! Śmieszne pieniądze, a można mieć zapasowy smart zegarek pod inną stylówę.

źródło: amazfit.com.

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *