Harman/Kardon Invoke – smart stacja z Cortaną

8 Maj 2017

Harman/Kardon zapowiedział, że będzie jednym z partnerów Microsoftu w kwestiach rozwoju asystentki Cortana. Już w grudniu zeszłego roku firma wrzuciła pierwszą zajawkę z high-endową stacją, odkrywając nieco detali. Teraz producent (chyba przypadkowo) odsłonił znacznie więcej. Na oficjalnej stronie, która już oczywiście nie działa (edit: minutę temu strona powróciła z oficjalną informacją na fanpage’u FB), widać inteligentny głośnik w całej okazałości. Obok zdjęć są również specyfikacje, więc o urządzeniu wiadomo sporo.

Harman Kardon Invoke

Zacznę od tego, że nowy, jeszcze niszowy segment tego typu stacji jest być może nowym powodem do wyścigu producentów elektroniki. Amazon Echo z Alexą ten wyścig rozpoczął, potem do dołączył Google Home, a swój wariant pokaże pewnie na WWDC i Apple. Także w Chinach biorą się za temat – swój model Techome zaprezentował Mobvoi. Widać więc wyraźnie, że asystent w HUBie będzie wkrótce ważnym elementem inteligentnego domu. Cortana także chce być obecna w naszych mieszkaniach. Uda jej się to w ramach eleganckiego, stylowego modelu Invoke od Harman/Kardon.

Producent ten jest znany ze świetnego designu i potwierdza to w smart głośniku Invoke. Cortana była do tej pory obecna tylko przez smartfon i tablet/komputer (ewentualnie kombinowano coś z zegarkami). Najwięcej zaoferuje jednak w stacji, gdzie domownicy mogą zadawać pytania, korzystać z możliwości poleceń i komend (m.in. dla smart domu, ale i usług Microsoftu). Współpraca między markami może być bardzo udana, ponieważ specjalista od audio – Harman/Kardon – oferuje odpowiednią jakość. Warto przy tym zauważyć, że producenta przejął ostatnio Samsung.

Harman Kardon Invoke

Głośnik nie różni się w formie od reszty konkurentów, tj. ma cylindryczny kształt z panelem na wierzchu. Udało się jednak zaoferować mu odróżniający format. Widać stylistykę premium. Nie widać jednak żadnego ekranu (poza czymś alternatywnym na samej górze). Mówi się, że nowy Amazon Echo ma wyświetlacz uwzględniać, a nie wiadomo jeszcze jak będzie prezentować się rywal od Apple. Na pewno jednak będzie można skorzystać z poleceń głosowych, a muzyka będzie grana we wszystkich kierunkach. Cortana ma pozwalać na kontrolę odtwarzacza muzycznego, wydawać polecenia w inteligentnej sieci, czy odbierać połączenia Skype. Głośnik ma współdziałać z systemami Windows 10, iOS oraz Androidami.

Harman/Kardon Invoke ma być dostępny jesienią 2017, ale nie podano jeszcze ceny. Sądzę, że niebawem dowiemy się o wiele więcej. Zbliżają się konferencje BUILD, na których Microsoft może zademonstrować nowe funkcje swojej asystentki.

źródło: Harman/Kardon

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *