Macie czasem problemy z okiełznaniem emocji lub stresu? To dosyć ważna sprawa, by jednak kontrolować emocje. Często nie da się tego opanować, bo nerwy są zbyt wielkie. Są jednak sytuacje, w których możemy i nawet powinniśmy być w stanie zredukować napięcie. Jednym wystarczy wykrzyczeć wiązankę obraźliwych epitetów, innym upust ciosów w worek treningowy, a jeszcze innym ćwiczenia na uspokojenie. Właśnie do tych ostatnich kierowany jest ubieralny model WellBe, czyli naręczny gadżet z własną aplikacją na smartfon, pozwalający zastosować odpowiednie ćwiczenia niwelujące stres. Nie jest to pierwsza tego typu zabawka na rynku.

Wszyscy mamy do czynienia z sytuacjami stresowymi, ale nie wszyscy jesteśmy w stanie je opanować. Są jednak techniki oraz ćwiczonka na powrót do stanu wyjściowego, tj. normalnej pracy organizmu (oddech, bicie serca). Nazywamy to medytacją. WellBe to naręczny model do pomocy w osiąganiu pewnych efektów, czyli redukcji stresu. Mierzy on pracę i rytm serca, a odpowiednie algorytmy mają analizować sytuację oraz wpływać na nas przez stosowanie ćwiczeń. Te otrzymamy na ekraniku smartfona, a podgląd naszego stanu ma ułatwić jego kontrolę. To nie wszystko. Najważniejsze jest lokalizowanie punktów stresowych, czyli badanie miejsc oraz czasu, w którym nasze ciało nie czuje się najlepiej.

W ten sposób odnajdujemy stresowe chwile i przynajmniej wiemy co je powoduje. Można w ten sposób nawet zbadać, które osoby z naszego otoczenia mają negatywny wpływ na nasze samopoczucie. Zlokalizowanie takich punktów to jedno (można starać się ich unikać jeśli to możliwe), ale jeśli są to elementy naszego życia (np. praca), to jedynym sposobem na ich ograniczenie będzie praca z aplikacją mobilną i zestawem odpowiednich ćwiczeń. WellBe proponuje odpowiednie programy. Aplikacja dostarczy 7-21 dniowe cykle pracy z opanowywaniem stresu. Bransoletka ma też delikatny, lekki charakter i ma nie wpływać negatywnie na nas podczas jej noszenia.

O jakie ćwiczenia tutaj chodzi? Praca nad oddechem, medytowanie, budowanie uspokajających playlist muzycznych itp. Wirtualny mentor będzie starał się pomóc nam w lokalizowaniu stresu i odpowiedniej reakcji na jego wpływ. Autorom chodzi o to, by przemienić te procedury w pozytywne przyzwyczajenia. Mobilny programik przygotowano dla systemów iOS oraz Android. Posiadaczy telefonów z platformą Windows Phone pewnie to rozzłości, a tego pewnie producent tego gadżetu nie uwzględnił… Sprzęt moim zdaniem kierowany bardziej do pań, co mogą potwierdzać załączone grafiki.

źródło: Indiegogo