Rzeczywistość rozszerzona Layar w okularach Google Glass

20 Mar 2014

W zeszłym miesiącu przedstawiłem ciekawą formę rozszerzenia tradycyjnej prasy o narzędzie zwane Layar. Jest to narzędzie wykorzytujące technologię rzeczywistości rozszerzonej przez kamerkę smartfona lub tabletu z zainstalowaną aplikacją mobilną. Developer zapowiadał, że chciałby zwiększyć zasięg o okulary Google Glass i te plany zaczyna realizować. Posiadacze inteligentnych okularów mogą już instalować program, a potem aktywować funkcje poprzez komendę „OK Glass, scan this” – dalej aplikacja zadziała w zbliżony sposób do apki na smartfony, ale w wygodniejszej formie.

Tradycyjny wydruk będzie wtedy poszerzony o dodatkowe treści widoczne na wyświetlaczu przed okiem. Przykładowo video lub inne ekstra materiały. Producent nie ogranicza się jedynie do magazynów lub plakatów, ale pozwoli też „skanować” rzeczywiste otoczenie, w ten sposób umożliwiając szybsze i łatwiejsze wyszukiwania (przykład sprzedaży mieszkań na materiale demonstracyjnym). Jest jeszcze kilka innych ciekawych możliwości, które obejrzycie na załączonym niżej filmiku. Rozwiązanie ma spory potencjał, trzeba tylko poczekać na wejście Glass na rynek…

źródło: layar.com via engadget.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *