Quell – przeciwbólowa terapia z opaski na nogę

8 Sty 2015

Targi CES 2015 miały być okazją dla wielu producentów ubieralnych technologii do pokazania swoich urządzeń i faktycznie segment ten jest bardzo licznie reprezentowany. Większość gadżetów to sportowe modele lub inteligentne zegarki. Są jednak projekty nieco odbiegające od tych trendów, a skupiające się na aspektach zdrowotnych. Quell to noszony wariant opaski ze specjalnymi modułami, służącej do terapii przeciwbólowych. Zabrzmi to teraz jak oferta z telezakupów, ale urządzenie mamy założyć na łydkę i w 15 minut pozbyć się problemów z bólem. Impulsy elektryczne mają nieco odprężyć nasze ciało, a konkretnie nerwy, a generalnie sprawiać ulgę dla organizmu.

Bez wchodzenia w szczegóły jak działa owa technologia, stymulacja taka otrzymała odpowiednie certyfikaty potwierdzające działanie sprzętu, więc starajmy się nie mylić wynalazku z „magicznymi” gniotami oferowanymi w TV. Chroniczne bóle mają ustąpić, a wystarczyć ma podobno codzienne korzystanie, np. podczas nocnych terapii. Quell nie jest wielgaśnym produktem, wiec nie powinien przeszkadzać w trakcie normalnego funkcjonowania. Zmieści się nawet pod nogawką spodni, więc może być stosowany w trakcie pracy. Bateria pozwoli na działanie przez 40 godzin.

Sprawę ułatwią oczywiście mobilne technologie. Quell łączy się ze smartfonem przez Bluetooth, a to sprawia, że będzie możliwość sterowania z poziomu dotykowego ekranu. Potrzebna będzie też instalacja specjalnej aplikacji mobilnej na iPhone’a, gdzie sprawdzimy statystyki użytkowania i towarzyszące im odczyty, np. jakości wypoczynku.  Inaczej niż wiele noszonych gadżetów, będzie „leczyła”, a nie zapobiegała. Niejako oszukiwany będzie nasz mózg – ten przecież odbiera bodźce i przemienia je na sygnały, które odczytuje jako bóle. Quell ma być sprzedawany od wiosny za ok. 250 dolarów. Zapewne na wybranych rynkach.

źródło: Quell via engadget.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *