QardioBase – inteligentna waga BMI z aplikacją mobilną

7 Wrz 2015

Inteligentne wagi są dziś naprawdę bardzo inteligentne. Już wcześniej wagi były bardzo zaawansowane, ale dopiero ich podłączenie do sieci przez smartfon dają naprawdę sporo więcej. Chodzi o  współpracę z aplikacjami mobilnymi oraz programami do dbania o zdrowie i sylwetkę. To one motywują nas do pracy, a waga ma tylko dostarczać nam efekty, tj. odczyty potwierdzające progres i nasz stan zdrowia. Od wielu lat można zbadać skład tkanek naszego organizmu, ale takie modele są wciąż domeną głównie siłowni. Dlaczego sami nie możemy sprawdzać dokładnych danych i jeszcze to wszystko kontrolować w lepszy sposób?

Q-QardioBase-New-Header

Najnowsze wagi łączą zaawansowane funkcje BMI z parowaniem danych z dedykowanymi programami fitness. W QardioBase sprawdzimy spalone tłuszcze, masę mięśni, a także elementy kostne i zawartość wody w ciele. Każdy z tych parametrów można zapisać po ważeniu w smartfonie, a wszystkie pomiary utworzą ciągłe archiwum. Będzie łatwiej analizować wagę, ale także sprawdzać wpływ poszczególnych treningów na nasze ciało. Sama waga (ciała) to nie wszystko. Lepiej dobrze obserwować wszystkie najważniejsze parametry w statystykach, wykresach i trendach.

Waga jest ładnie zaprojektowana. To jedna z pierwszych okrągłych wag, które mają się do nas uśmiechać przez diodowy wyświetlacz. Powiązanie z aplikacją ułatwi zarządzanie wynikami, ale też lepsze wyznaczanie celów sportowych. Powiadomienia ze smartfona będą nam o tym przypominać, a gdy będziemy regularni, to waga się do nas uśmiechnie. Waga jest naprawdę smukła i pasuje niemal do każdego wnętrza. Wynikami można się też dzielić, ale to akurat jest już pewnym standardem w aplikacjach fitness. Oczywiście wrzucimy tylko te dobre wyniki, bo brakami rezultatów nikt nie lubi się chwalić.

QardioBase app

QuardioBase wagaQardioBase fitnessZ innych smart funkcji wyróżnić można automatyczne rozpoznawanie domowników (ważyć może się każdy), bo tworzyć można profile. Nie ma nawet limitu użytkowników (co zauważyłem jest normą w konkurencyjnych modelach). Qardio przygotowało nawet tryb Pregnancy. Ma on pomóc paniom analizować również dodatkową wagę nowe członka rodziny w trakcie całej ciąży. Odpowiednie algorytmy pozwolą na śledzenie wzrostu płodu. To oczywiście fajna sprawa dla oczekujących rodziców. Na koniec zwrócę też uwagę, że producent ma sporo innych gadżetów z sekcji wellness i pozwala na ich współpracę przez specjalną aplikację Qardio App. Jest też integracja z agregatem Apple HealthKit i Zdrowie.

Waga wykorzystuje w łączności Wi-Fi lub Bluetooth 4.0.

źródło: quardio

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *