Projekt Sgnl – pasek zestawem słuchawkowym

31 Sie 2016

Sgnl

Kojarzycie gadżet TipTalk, który Samsung zaprezentowało jako eksperymentalny gadżet na targach CES 2016? Prototyp zrobił wielkie wrażenie i właśnie z tego powodu trafił na Kickstartera, gdzie Samsung promuje go pod nową nazwą Sgnl. Przypomnę, że specjalny pasek ma zamieniać smartwatche (i chyba każdy inny zegarek z 18-24 mm) w rodzaj słuchawki telefonicznej. Tak jakby. Projekt wykorzysta przewodnictwo dźwięku, więc stykając palec z uchem usłyszymy rozmówcę. Wyglądać to będzie jak gest przyłożenia niewidzialnego telefonu do naszej głowy, ale połączenie będzie autentyczne.

Pasek Sgnl można nazwać rodzajem zestawu słuchawkowego Bluetooth. W połączeniu ze smartwatchem i to w zasadzie dowolnym, taki komplet będzie jeszcze bardziej praktyczny. Na ekraniku lub bezpośrednio na pasku odbierzemy połączenie palcem, a potem skierujemy rękę do ucha. Modele zegarków z 3G/LTE wypadną zdecydowanie najkorzystniej. Coraz więcej smart zegarków proponuje wbudowany głośniczek, ale rozmowy nie są wtedy prywatne. Zamiast parować urządzenie z bezprzewodowymi słuchawkami (co również jest jakimś rozwiązaniem), łączymy go z paskiem Sgnl.

Sgnl

Właśnie brak prywatności był powodem zaprojektowania paska Sgnl. Jeśli jakość dźwięku będzie wystarczająca to moduł będzie bardzo ciekawym akcesorium opcjonalnym do inteligentnych, ale i zwykłych zegarków. Na razie zbierane są fundusze, a finalna wersja ma trafić na rynek w lutym 2017 roku, a to wystarczająco dużo czasu, by sprzęt dopracowano. Prototyp szybko zaprezentowano w samsungowym C-Lab i od tego wszystko się zaczęło. Pracownicy Samsunga stworzyli własny startup Innomdle Lab i zaoferują jakby spin-offowe produkty.

Pasek Sgnl jest na Kickstarterze wyceniany na niecałe 100 dolarów i grafiki prezentują jego wygląd z różnymi modelami smartwatchy, m.in. z Apple Watchem, Gear S2, czy Android Wear. Wewnątrz paska mają być też zaproponowane funkcje fitness i powiadomienia wibracyjne. Te funkcje kierowane są do posiadaczy zwykłych zegarków. Smartfonom z iOS lub Androidem projektowane są specjalne aplikacje mobilne do ustawień i kontrolowania paska. Za ok. pół roku dowiemy się jak ma się sytuacja gadżetu Sgnl. Przygotowywana jest nawet odmiana bez konieczności łączenia ją z jakimkolwiek zegarkiem (w formie niezależnej bransoletki).

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *