Prep Pad – inteligentna waga we współpracy z Jawbone

17 Lip 2014

Wczoraj obiecałem, że przedstawię lepiej projekt inteligentnej wagi kuchennej Prep Pad. Wszystko w związku z wpisem na temat nowej funkcji zliczania kalorii w aplikacji Jawbone UP 3.2, która współpracuje z bransoletką fitness. Celem takich bardzo dokładnych wag komunikujących się z aplikacją na smartfon lub tablet, jest dostarczanie informacji o wartościach odżywczych wszelkich składników czy nawet mniej skomplikowanych potraw. Jawbone będzie współpracowało z Prep Pad i pliki będą docierać także do platformy UP, więc prowadzenie nowego dziennika kalorii będzie dużo łatwiejsze.

Gadżet jest przeznaczony dla aktywnych, dbających o sylwetkę i kondycję. Również o zdrowie. Monitorowanie spożywanych posiłków ma na celu lepsze dostosowanie diety, ale i samej aktywności. Ćwiczenia i trening wiązane powinny być z odpowiednim spożywaniem składników odżywczych, a ich monitorowanie umożliwi lepsze zoptymalizowanie ich pod indywidualnym kątem. Prep Pad posiada własną aplikację ułatwiającą prowadzenie logów i śledzenie jedzonych potraw lub przekąsek. Mimo wszystko, autorzy zdecydowali się na współpracę z bransoletką Jawbone i ich przesył do apki partnera, gdzie można je skorelować z danych na temat treningów oraz wypoczynku (co również ma znaczenie).

Sama waga i program jej dedykowany pozwala też przygotowywać zdrowsze posiłki przez sugestie i podpowiedzi na ekranie tabletu. Wszystkie dane trafiają do aplikacji w czasie rzeczywistym. Program zwiększa świadomość użytkownika i umiejętnie doradza lub odradza mu co warto konsumować, a czego raczej nie. Od poszczególnych składników po ich miks w postaci posiłku. Oczywiście te pojedyncze będą miały większą dokładność. Zasada działania przypomina konkurencyjne produkty – bo to nie pierwszy i nie ostatni taki model na rynku.

Oprócz samego ważenia, pozwalającego odliczać dokładną ilość elementów, otrzymujemy także na ich temat dokładne info związane z wartościami odżywczymi. Będzie dużo lepszym pomocnikiem niż zwykła waga, w której zmierzymy tylko wagę. Ważnym elementem będzie wspomniana aplikacja, gdzie możliwe będzie ustalanie celów i osiąganie ich w podobnym stylu jak w przypadku naręcznych modeli śledzących aktywność. Ustawiamy poprzeczkę i staramy się do niej dążyć. To system motywacji, który działa – jak już wydajemy pieniądze na zabawkę, to staramy się ją w pełni wykorzystywać. Współpraca z bransoletką Jawbone jeszcze bardziej to ułatwi, gdyż podpowie także jak długie i intensywne treningi stosować.

Jawbone + Prep Pad działa następująco: odbyty trening jest rejestrowany przez program UP, gdzie kroki lub dystans są przeliczane na zapotrzebowanie kalorii (wraz z danymi na temat spalonych). W ten sposób rekomendowane jest ich optymalne uzupełnienie lub zasugerowany dłuższy program ćwiczeń. Poziom aktywności ma wpływ na spożywanie posiłków i odwrotnie. Za pomocą obu urządzeń można robić to dokładniej. Oczywiście wedle indywidualnych potrzeb. Innymi słowy: jemy tyle ile organizm potrzebuje. Nie muszę chyba zaznaczać, że będzie to miało ogromny wpływ na zdrowie, ale i wagę ciała.

Trzeba zauważyć, że cały proces jest dosyć uciążliwy, gdyż trzeba dokładnie i stale mierzyć dane i prowadzić statystyki, ale odpowiednia mobilizacja i chęci sprawią, że cele będą osiągane. To nie model dla leniwych, a osób sumiennych. Wewnątrz wagi są odpowiednie czujniki oraz moduł Bluetooth 4.0 do przesyłania danych, wszystko co musimy robić to umieszczać składniki/potrawy i dostosowywać się do instrukcji na ekranie tabletu/smartfona. Prep Pad kosztuje niecałe 150 dolarów. Współpracuje z kompatybilnymi iPadami.

źródło: theorangechef.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *