Polar Team Pro Shirt – tracker fitness w koszulce

3 Sty 2017

Polar Team Pro Shirt

Polar z pewnością kojarzy się z ubieralnymi technologiami, ale głównie z naręcznych trackerów i modułów na klatkę piersiową. Firma dorzuci do oferty inteligentną koszulką, która z segmentem wearable będzie wiązać się jeszcze bardziej. Polar Team Pro Shirt będzie materiałowym analizatorem, czyli koszulką z systemem monitorowania odczytów przez włókna przylegające do ciała. O sportowej smart odzieży pisałem na blogu wielokrotnie, ale wciąż sekcja ta jest bardzo niszowa. Polar może wznieść ją na wyższy poziom popularności.

Takim modele Polar wyjdzie z mainstreamowego segmentu i zaproponuje coś mniej typowego. Polar Team Pro Shirt to przede wszystkim analiza tętna. Żeby zmierzyć pracę serca podczas ruchu nie będzie potrzebny żaden zegarek, bransoletka, czy miernik na klatkę. Koszulkę można założyć na trening, ale Polar podkreśla, że to raczej warstwa pod strój sportowy. Odczyty będą zbierane przez kontakt materiały ze skórą, ale potrzebny będzie jeszcze moduł zbierający dane i przesyłający je do platformy na smartfon lub tablet.

Polar Team Pro Shirt

Element zbiorczy nie powinien przeszkadzać, a znaleziono na niego miejsce z tyłu na plecach (zaraz pod szyją). Do biegania w porządku. Gorzej z dyscyplinami takimi jak piłkarz nożna. Akurat nazwa Team Pro z kopaniem się kojarzy, bo wcześniej producent użył jej właśnie do kompletów dla piłkarzy lub koszykarzy. Polar Team Pro Shirt przeznaczono i dal tej grupy aktywnych, np. dla klubów, gdzie trener może monitorować sytuację swoich zawoników na jednym panelu. Moduł zbiorczy skrywa też czujniki ruchu i to one zbierają informacje na temat prędkości poruszania się, pokonanego dystansu i przyspieszeń.

Polar wprowadzi koszulkę dla klientów indywidualnych, ale i profesjonalnych zespołów. Sporo z nich już korzysta z platformy trenerskiej Polar Team Pro, więc będzie to uzupełnienie lub ulepszenie stosowanych technologii. Warto oczywiście zaznaczyć, że Polar Team Pro Shirt będzie współdziałać ze sportowymi zegarkami (V800, M400) i smatwatchami (M600). Koszulka ma pojawić się w sprzedaży w marcu i być oferowana w kilku rozmiarach. Jeśli nie lubicie czekać to przejrzyjcie konkurencyjne warianty w podobnym formacie, które zamieściłem w powiązaniach pod wpisem.

źródło: Polar

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *