Oaxis InkCase – e-tuszowy ekran w obudowie dla Androida/iPhone'a

27 Lut 2014

Na początku zeszłego roku mogliśmy zobaczyć pierwsze koncepcje obudowy InkCase od Oaxis, która zamieniała smartfon w urządzenie przypominające rosyjski telefon YotaPhone (pokazany w nowej generacji na targach Mobile World Congress). Producent posiada już gotowe warianty dla różnych modeli i również pokazał je w Barcelonie. Rozwiązanie to dodaje drugi ekranik w formie e-tuszowego czytnika znanego z urządzeń do czytania wirtualnych książek. Inaczej niż w YotaPhone, tutaj wyświetlacz jest zewnętrzny i łączy się ze smartfonem przez Bluetooth 4.0. Z oszczędzania energii w tak ciekawy sposób skorzystają wyselekcjonowane modele Androida oraz iPhone 5/5S.

Mimo, że wszystkie wyszły spod jednej marki, to różnią się designem (dostosowane do konkretnych modeli urządzeń). Posiadacze tabletów i większych smartfonów zazdroszczą urządzeniom z wyświetlaczem e-ink, gdy przychodzi poczytać e-booki lub kończy się bateria. Z tego powodu niektórzy inwestują w Kindle’a lub inny czytnik lub męczą oczy na kolorowych i mocnych panelach. Obudowa nie jest koniecznością w trakcie korzystania z czytnika. Ten element jest wyjmowany, więc po sparowaniu e-papierowego ekranu możemy schować smartfon do kieszeni i czytać sobie zawartość bezprzewodowo. Czytnik w takiej formie ma jeszcze jedną fajną i praktyczną funkcję: jeśli telefon całkowicie się rozładuje to na część z czytnikiem widnieć będzie cały czas ostatnia zawartość ekranu systemu.

Oczywiście jakości nie możemy porównać do urządzeń Amazona, a i wielkość jest ograniczona, ale w razie mocnego słońca kontrast e-tuszu będzie przez nas bezproblemowo odczytana. Sam hardware to nie wszystko. Podobnie jak YotaPhone, Oaxis przygotowało serie aplikacji, które można obsłużyć na monochromatycznym ekranie oraz udostępniła narzędzia SDK dla developerów by mogli tworzyć swoje programy i propozycje. Jednym z przykładów gotowych aplikacji jest EpiReader, czyli możliwość czytania książek, gdy telefon pozostaje w kieszeni. Wersja InkCase i5 to obudowa dla iPhone’a 5/5S, natomiast model InkCase N2 dla Samsunga Galaxy Note 3. Zostały one wycenione na 129 dolarów.

źródło: Oaxis.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *