Nowe głośniki z serii Heos by Denon

29 Maj 2017

Heos by Denon

Do tej pory myślałem, że to Sonos oferuje najciekawsze możliwości nowoczesnych, inteligentnych systemów audio, ale Denon z rodzinę Heos jest na tym polu bardzo konkurencyjne, a w wielu trybach nawet lepsze! Przynajmniej takie wnioski wyciągnąłem po prezentacji najnowszych produktów, na której byłem kilka dni temu. Prezentacji, której obszerność zahaczała wręcz o szkolenie. Mnogość opcji trzeba było jakoś zademonstrować. Denon Polska pokazało kilka nowych modeli, przedstawiło ich możliwości, a przy okazji zaprezentowało funkcje aplikacji, która jest jednym z ważniejszych elementów całego ekosystemu.

Wrażenie robił już sam zakres ustawień jaki zaoferowano w smartfonie lub tablecie. Głośniki, amplituner, subwoofer i inne składowe można konfigurować na tysiące sposobów, dzięki czemu użytkownik ma pełną kontrolę nad swoim nagłośnieniem. Czy to w kwestiach dopasowania muzyki, czy kina domowego. Możemy wyodrębniać pokoje, udostępniać playlisty, zdalnie obsługiwać innego iPoda w sieci, grupować głośniki, nadawać im konkretne ustawienia. Głośników jest naprawdę wiele. Od mobilnych, przez kolumny, aż po bary pod TV. Ten ostatni jest w rodzinie nowy.

System audio Heos by Denon jest promowany jako łatwy w obsłudze, z dobrą jakością dźwięku oraz wykończenia i bardzo szeroką ofertą ustawień. Wszystkie te cechy zaprezentowano podczas wydarzenia. Dopracowano najdrobniejsze szczegóły (przykładem logo marki, które można sobie obrócić, gdy bar zamontujemy do góry nogami nad TV). Głośniki w 5.1 można rozmieścić w pokoju bezprzewodowo, a wbudowane w nich radio 5 GHz ma pomóc odpalić pliki w najwyższej jakości bez opóźnień, które powoduje zwykła sieć WiFi (przez router). Oczywiście całość pracuje też w trybe multiroom.

Heos by Denon obsługuje sporo standardów, w tym bardzo wiele systemów strumieniujących muzykę z sieci. Aplikacja wystarczy do sterowania albumami, ale dołączony pilot uprzyjemni korzystanie z zaprogramowanych opcji. Czego zabrakło? Nie spomniano nic o sterowaniu głosowym, a przecież dziś opcje asystentów trafiają niemal wszędzie. Chciałbym też, by system Denona lepiej zintegrował się ze smart sieciami dla domów, ale nie tylko od strony audio. Tutaj jest do zagospodarowania sporo możliwości, a bycie jednym z kanałów inteligentnych domów tylko poszerzy funkcjonalność.

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *