MySight360 – ubieralna, sferyczna kamerka

6 Gru 2016

MySight360

Kamerki zyskują ostatnio nowe możliwości i zaczyna tworzyć się więcej sekcji dla tych gadżetów. Najmodniejsze są ostatnio kamerki akcji oraz sferyczne. Sporo mówi się też o tzw. lifeloggingu, czyli ubieralnym systemom do rejestracji obrazu przed nami, który można łatwo zachować i stworzyć potem ciekawy filmik (z wyjścia, jakiejś imprezy czy w trakcie nagrywania czegoś na vloga). Tego typu rejestratory mają troszkę inne zadania i przeznaczenie, ale z reguły działają bardzo podobnie.

MySight360 to projekt wyróżniającej się kamerki do lifeloggingu, uwzględniającej sferyczny zapis materiału. Nie w pełnych 360 stopniach, ale 240 to w zupełności wystarczający zakres kadru, by zmieścić w nim to co obejmie nasz zasięg wzroku. Gadżet montujemy na sobie i skierowany przed nas powinien nagrać wszystko co najważniejsze. Do tej pory widziałem tylko prototypy sferycznego lifeloggingu od Sony, więc segment ten jest niszowy. Ma za to potencjał, który warto w wyrobie uwzględnić.

MySight360

Kamerka ma posiadać większość funkcji, które są dziś wręcz wymagane w takich gadżetach. Jest wsparcie dla aplikacji mobilnych na iOS oraz Androida, gdzie przejrzymy materiały oraz się nimi szybko podzielimy w sieci. Moduł jest dosyć sporawy, ale jeśli chcemy, by nagrywał dłuższy czas to nie powinno nam to przeszkadzać, zwłaszcza, że obiektyw i tak mocujemy do ubrania/plecaka i przestajemy się nim martwić. Warto tutaj nadmienić, że MySight360 posiada elektroniczną stabilizację obrazu oraz jakość 4K, więc nagrywa wysokiej rozdzielczości panoramy (z naszej perspektywy). Producent celuje w grupę turystów i podróżników, ale projekt spokojnie wykorzystamy w wielu innych sytuacjach.

Można ją nosić na wiele sposobów (nawet na daszku od czapki, kasku, czy rowerze), czego wymagamy od mobilnych kamerek. Spokojnie zakwalifikujemy model do kamerek typu „hand free”. Projekt ma w sobie sporo zalet (wearable, lifelogging, action, 360) i takim hybrydowym podejściem chce przyciągnąć klientów. Na razie MySight360 pojawiła się na Kickstarterze, gdzie zbiera środki i przedpremierowe zamówienia. Kamerka ma kosztować 299$, ale w crowdfundingu można ją zamówić nawet 100 dolców taniej.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *