LuMee Duo – obudowa doświetlająca kadr

16 Mar 2017

Przystawki poprawiające efekty mobilnych zdjęć są dziś coraz powszechniej używane. Wystarczy doczepić gadżet do smartfona, by uzyskać lepsze fotki. Najczęściej mowa o dodatkowej, zewnętrznej optyce, ale bardzo ważne jest też światło. LuMee Duo proponuje obudowę do iPhone’a, która poprawi warunki świetlne, uatrakcyjniając zdjęcia. Najnowszy wariant producenta to już trzecie podejście w tym temacie i cały czas w bardzo podobnej, ale usprawnianej formie.

LuMee Duo

LuMee Duo zaprojektowano wyłącznie do iPhone’ów i to konkretnych generacji. Obudowa jest kompatybilna z iPhonem 6, 6 Plus oraz 7 i 7 Plus. Użycie określenia „Duo” jest związane chyba z dwustronnością oświetlenia z diod LED. Wcześniej skupiano się wyłącznie na selfiakach, bo to właśnie przy nich brakuje zwykle światła. Nowy model ma w sumie cztery paski LED – po dwa na każdą stronę, więc można poprawić warunki obu obiektywom.

Mobilna fotografia ma nieco ograniczone możliwości, więc każde ulepszenie dla amatorów pstrykania zdjęć będzie przydatne. Producenci smartfonów starają się oferować jak najlepsze właściwości swoich sensorów i kamerek (ostatnio bardziej czułych i jaśniejszych, czyli lepszych w ciemniejszych warunkach), ale nawet high-endowe aparaty nieporadzą sobie ze wszystkim. LuMee Duo ma przy okazji ochronić sprzęt przed zniszczeniami. Zintegrowane doświetlenie ma też odpowiednie specyfikacje. Autorzy obiecują ciepłe, dobrze skupione światło.

LuMee Duo

Oczywiście intensywność można dostosować, tak, by osiągać potrzebne efekty w różnych warunkach i dla różnych kadrów. Preferencje światła można dobierać wedle uznania. Pozwoli to unikać flar, czy innych artefaktów. Trzeba po prostu oswoić się z możliwościami diod LED i nauczyć ustawień. LuMee wycenia Duo na niecałe 70 dolarów i oferuje je w kilku wariantach kolorystycznych (podobnych do palety barw Apple).

źródło: LuMee

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *