Lift – lewitująca stacja dokująca na smartwatche

1 Sie 2016

Lewitował już smartfon, polewituje i smartwatch. Lift zasili zegarek bezprzewodowo i zrobi to naprawdę efektownie!

Lewitująca stacja dokująca to najnowszy hit, który właśnie dotarł do świata inteligentnych zegarków.

Lift - lewitująca stacja dokująca

Inteligentny zegarek powinien większość część czasu spędzać na ręce, ale co pewien czas i on potrzebuje łyknąć trochę energii. Tak samo jak normalny zegarek zdejmujemy z ręki przed pójściem do łóżka, tak i odmiana smart może noc spędzić na szafce nocnej. Smartwatche ten czas odbywają na ładowarkach, a coraz częściej stacjach dokujących. Apple Watch to model, który tych akcesoriów ma najwięcej. Producenci lubią projektować swoje gadżety dla sprzętu Apple. Na blogu pokazywałem mnóstwo oryginalnych stacji.

Brakowało tylko tej lewitującej – nowej mody w świecie technologii. Niedawno na Facebooku wrzuciłem ładowarkę tego typu dla smartfona (ładował się bezprzewodowo i dodatkowo efektownie lewitował). Lift to bardzo podobne rozwiązanie, ale poświęcone smart zegarkom. System składa się z mocowania do zegarka i stacji, nad którą wisi sobie Apple Watch lub Pebble Time, Time Round lub Time 2. Producent nie ograniczał się wyłącznie do Watcha z Cupertino, co warto pochwalić. Szkoda jednak, że zapomniał o posiadaczach Android Wear.

Lift - lewitująca stacja dokująca

lewitująca stacja dokująca

Lift jest kompatybilny także z zegarkami Pebble.

Projekt wykorzystuje technologię indukcji, a niewielka odległość między lewitującą bazą a uchwytem na smartwatch, sprawia, że proces przekazywania energii jest możliwy. Z pewnością jest to jedna z fajniejszych stacji do ładowania zegarka, a najlepsze jest oczywiście to, że zapominamy o przewodach. Bryła jest prosta, ale w tym przypadku nie ma żadnego znaczenia. I tak wzrok skupi się na „magii”. Autorzy wykorzystali też eleganckie materiały i dobrze wykończyli wyrób.

Stacja w wersji Pro pomieści też iPada lub iPhone’a, więc posiadacze całej rodziny będą mogli zasilić wszystkie swoje urządzenia z logo Apple w jednym miejscu. Oczywiście tylko Watch będzie lewitował. Tablet i smartfon dokujemy normalnie, a sprzęt z Androidem można też na tacce położyć, by nabrał energii bezprzewodowo. W kampanii na Kickstarterze, gdzie lewitująca stacja dokująca szuka wsparcia, producent proponuje też lampę Orb, która zawiśnie podobnie jak Apple Watch, a przy okazji zaświeci (taki dodatkowy zamiennik i część zwiększająca funkcjonalność „zabawki”). Lift jest ciekawe, estetyczne i efektowne, a to spokojnie wystarczy, by znaleźć sporo nabywców. Potwierdza to szybkie przekroczenie minimalnego progu potrzebnych do realizacji funduszy.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *