LenzO – obudowa do nurkowania z iPhonem 7

30 Sty 2017

LenzO

iPhone 7 jest wodoodporny, ale nie aż tak, by bez ryzyka nurkować z nim na większych głębokościach. Na rynku jest już sporo fajnych akcesoriów wzmacniających podwodne właściwości smartfonów, pozwalających na wygodne nagrywania pod powierzchnią wodą. Więcej takich przystawek jest do kamerek akcji, bo to one w takich chwilach są częściej w użytku. iPhone też może się sprawdzić. Dodatkowa ochronka w postaci LenzO dla iPhone’a 7 lub 7 Plus ma umożliwiać bezpieczne zanurzanie sprzętu nawet na 100 metrów!

Projekt pojawił się w kampanii na Kickstarterze, gdzie szuka zainteresowania oraz wsparcia finansowego. Jeśli uda się zebrać środki to obudowa LenzO pojawi się akurat na letni sezon. Gadżet ten nie jest zwykłym zamknięciem dla smartfona, a wyprofilowaną konstrukcją, pozwalającą na dostęp do ekranu telefonu oraz unikalnych funkcji do nagrywania pod wodą. Oczywiście najważniejszą cechą jest solidna, aluminiowa budowa z ceramicznym wykończeniem. Ma uchronić sprzęt przed uszkodzeniami, ale jednocześnie gwarantować wygodną obsługę i jakość nagrywania obrazu.

LenzO

Sam przedni panel to ważna część, zapewniająca przejrzysty wyświetlacz. Kamerkę iPhone’a wsparto specjalnymi soczewkami, które nie zniekształcą obrazu pod wodą. Tutaj przygotowano nawet dwa filtry (czerwony i magenta), które można szybko zmienić i dostosować do głębokości. Na LenzO są też specjalne przyciski umożliwiające „dotykanie” obszarów ekranu iPhone’a, na których znajdują się wirtualne przyciski do obsługi kamerki. Dostosowaną je do natywnej apki od Apple, więc nie jest potrzebna instalacja dodatkowej. Wielu konkurentów zmusza do pobierania własnego programiku na iOS.

Jest również wygodny uchwyt i opcja doczepiania dodatkowych akcesoriów, np. mocniejszego światła. Zgrabny komplet. W crowdfundingu dostępny już za 229$, natomiast w finalnym cenniku za 395$.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *