kGoal Boost – męski wariant gadżetu do ćwiczenia mięśni kegla

5 Lis 2015

kGoal Boost

Ćwiczenie mięśni kegla ma swoje plusy. Zarówno panie (przede wszystkim one), jak i panowie, mogą je trenować i dbać o własne zdrowie, ale i lepszą jakość życia seksualnego. Gadżety z aplikacjami do ćwiczeń tego elementu były dotąd domeną głównie damskiej części użytkowników. Główny powód był jasny: „zabawkę” łatwiej było umieścić w ciele kobiety ;). Nie raz dawałem przykłady takiego sprzętu, ale nigdy nie było wersji męskiej. Nie znaczy to jednak, że zestawu ćwiczeni dla panów nie ma. Owszem, są.

Faceci też mają mięsień kegla i to on jest odpowiedzialny za kontrolę męskich spraw. W związku z tym i panom udało się zaoferować oddzielny gadżet do ćwiczenia tej części ciała. Na szczęście mowa o zewnętrznym modelu :P. Projekt pojawił się na Kickstarterze i przypomina rodzaj mini siedziska, który umieszczamy pod naszym „siedzeniem”. Specjalna warstwa czujników ma wykrywać pracę męskich mięśni kegla i pozwalać na odpowiedni zestaw ćwiczeń.

kGoal Boost app

kGoal Boost iPhone

Oczywiście w komplecie jest aplikacja mobilna, dzięki której wszystkie odczyty trafiają do naszego smartfona, skąd dowiemy się jak dobrze pracujemy i jaki jest progres w kontroli tego mięśnia. Specjalne sesje z odpowiednimi ćwiczeniami mają ułatwić zwiększenie świadomości jego pracy. Za produkt zabrała się ta sama grupa, która wcześniej przygotowała damski kGoal. Męski model nazwano kGoal Boost i ma w zasadzie identyczne przeznacznie i możliwości, a nieco inny format. Teraz zarówno panie, jak i panowie będą mogli zadbać o lepsze życie erotyczne – bo właściwie trening tego mięśnia sprowadza się głównie do tych spraw.

Aplikacja na iOS lub Androida ma niemal te same funkcjonalności, w tym mini gierki do przyjemniejszych ćwiczeń, opcję ustawiania celów, kontrolę progresu i odpowiedni feedback dla użytkownika. Sprzęcicho ma traić na rynek latem 2016 roku. Ma kosztować ok. 85$.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *