Kamerka Petcube z podglądem z Apple Watch

12 Sie 2015

Kojarzycie kamerkę Petcube dla zwierzaków? Takie gadżety to coraz częstsze bajery w domach z czworonogami. Kochamy nasze pupile i przeżywamy ich samotność w pustym domu (czasem bardziej interesuje nas ciekawość – co zwierzaki porabiają i czy nie niszczą nam domowego mienia). Generalnie chodzi jednak o zabawę i stały podgląd dla poprawy humoru w pracy. Projekt pozwala nam na zdalny dostęp z poziomu smartfona, więc na ekranie możemy obserwować psy/koty w czasie rzeczywistym. Kamerka HD to wystarczają jakość, by wszystko było dobrze widoczne.

Apple-watch-couple

petcube

Teraz opcje obserwacji, a także nasłuchu i przesyłania dźwięków będą możliwe również z poziomu inteligetnego zegarka Apple Watch. Widok z szerokokątnej kamerki zobaczymy na nadgarstku. Wszystkie funkcji interakcji są dostępne. Smartwatch ma wszystko czego w tym przypadku potrzebujemy, choć wyświetlacz jest sporo mniejszy. Na ręcę można obejrzeć serię fotek z kamerki Petcube, ale i udostępnić dostęp do streamingu publicznie. Jest to uproszczona wersja programu ze smartfonów (bez możliwości zabawy ze zintegrowanym „laserem”).

Format raczej do szybkiego zerknięcia. Uzupełnienie dla aplikacji na iOS. Czy niezbędne? Jeśli użytkownik posiada smartwatch z Cupertino to raczej ciekawy bajer, a głównie promocja i rozszerzenie możliwości przez producenta.

źródło: petcube.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *