iStaging – wirtualny wystrój domu z goglami VR

16 Lut 2016

iStaging app

Od dosyć dawna można bawić się w Feng Shui przy wykorzystaniu technologii Augmented Reality. Sama IKEA wprowadziła kiedyś swoją aplikację do aranżacji wnętrza swoimi meblami w cyfrowej wersji. Poszerzając rzeczywistość przez ekran smartfona/tabletu można nanosić wirtualne meble na prawdziwy obraz swojego mieszkania. Technologia jest dopracowywana i nie jest może idealna (testowałem kilka takich aplikacji), ale pozwala w jakiś sposób lepiej dopasować zakup do własnego wystroju. Projekt iStaging jest kolejną propozycją obserwacji pokojów z proponowanymi meblami, ale z wykorzystaniem technik VR.

Programik jest dostępny na platformy iOS oraz Androida i działa niemal identycznie do każdej innej propozycji tego typu. Wybieramy interesujący nas obiekt i przenosimy na ekran, gdzie przesuwając mobilnym urządzeniem (kamerką) po domu, możemy zwizualizować sobie rzeczy w naszej rzeczywistości (z opcją dopasowania w konkretne miejsca). Możliwe jest dokładanie propozycji do aktualnego umeblowanie, ale i aranżacja od podstaw. Zawsze podczas meblowania próbujemy sobie wyobrazić układ, a apki z AR pomagają to osiągnąć.

iStaging VR

iStaging dom

Oprogramowanie iStaging poszło krok dalej i w kierunku obecnych trendów, czyli sferycznej obserwacji otoczenia. Gogle VR zaczynają podbijać rynek, więc warto to wykorzystać (i dla promocji swojej marki i zwiększania opcji swoich rozwiązań). W przypadku meblowania wirtualnymi obiektami otrzymujemy większy komfort. Swój projekt możemy przenieść z rąk na głowę, gdzie wystarczy już tylko cieszyć oczy przez obracanie głowy po pokoju. Wirtualny pokój dostępny jest tylko w aplikacjach na smartfony, bo tylko te mieszczą się w Cardboardach i innych adapterach na telefony.

Programik nie zmusza nas do zakupów, ale może inspirować przez zabawę układami i zaproponowaną ofertę. Jeśli zamierzacie zmienić wystrój mieszkania lub właśnie wprowadzacie się do nowej chaty i meblujecie wnętrze, to przy okazji możecie się pobawić aktualnymi technologiami. W powiązanych wpisach wrzuciłem podobne programy do „malowania” ścian. Poniższe video prezentuje możliwości iStaging z wykorzystaniem systemu Project Tango.

źródło: iStaging

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *