IntelliSense HRV – relaksacja z pulsem i goglami VR

14 Gru 2015

IntelliSense HRV  Kit

Rzeczywistość wirtualna będzie teraz na topie, a pokazują to kolejne wariacje propozycji na gogle VR. Na blogu bardzo lubię pisać o tych ciekawszych, bo w technologii tej drzemie spory potencjał. To nie tylko gry, filmy sferyczne, czy zdjęcia w nowym formacie. To również wiele nietypowych rozwiązań. Część z nich bajeruje nas, by wciągnąć w swój świat. Są też takie, które mają wykorzystać możliwości w konkretnym celu. IntelliSense HRV to jedna z ofert tego typu. Ni to zabawa, ni to gra – raczej model relaksacyjny w nowej odsłonie.

O aplikacjach i systemach do relaksacji pisałem wielokrotnie. Trenerzy oddechu, materiały relaksujące umysł, ćwiczenia na skupienie i odprężanie się. To już spory dział w mobajlu. HRV to sprzęcik łączący siły z efektami świata wirtualnego, czyli dostosowanie znanych metod w jeszcze ciekawszej formie (idącej z duchem dzisiejszych czasów). Autorzy chcą, by dzięki zanurzeniu się w świecie VR, możliwe było lepsze i maksymalne odstresowywanie ciała.

IntelliSense HRV  app

Skoro na nasze samopoczucie wpływ mają zmysły, to próba relaksacji przez gogle z treściami w 360 stopniach prosto przed oczami może dać ciekawy efekt. Producent przygotował specjalną aplikację na iOS lub Androida. Aby zacząć sesję wystarczy umieścić telefon w goglach, wybrać motyw relaksacyjny (przygotowano ich kilka), podpiąć czujnik pracy serca do ucha lub na klatkę piersiową i stosować się do wskazówek w programie. Wszystko w połączeniu z analizą rytmu serca pozwala lepiej poznać swoje ciało, a zwłaszcza jego kontrolę.

Reszta elementów jest znana. Ćwiczymy techniki oddechu i uspokajamy ciało. Przydałaby się współpraca ze smart zegarkami. O ile odczyt pracy serca z nadgarstka będzie odpowiedniej jakości. Projekt szuka wsparcia na Indiegogo, gdzie znajdziecie więcej informacji na jego temat.

źródło: Indiegogo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *