Huawei TalkBand B3 – słuchawka w bransoletce

6 Kwi 2016

To już trzecia generacja świetnego projektu jakim jest TalkBand od Huawei. Chiński producent przygotował nowy model i przystosował go do dzisiejszych standardów. Co przyciągnie najbardziej? Odpowiednia stylistyka, czyli bogata oferta personalizacji. TalkBand B3 wygląda z generacji na generację coraz lepiej. Wciąż kontynuuje pomysłowe podejście, czyli bezprzewodowej słuchawki Bluetooth noszonej w bransoletce.

TalkBand B3 Huawei

Projekt TalkBand to hybryda bransoletki fitness z rodzajem smartwatcha. Model oferuje coraz więcej i coraz bardziej przypomina zegarek, a nie tracker aktywności. Huawei umiejętnie rozszerzył opcje wykończeń i właśnie te cechy mogą przyciągnąć do zakupu. Zwykłe zestawy słuchawkowe nie są tak atrakcyjne. Tutaj mamy elegancką odmianę na nadgarstek, z której w każdej chwili można wyjąć moduł i umieścić w uchu. W ten sposób mamy szybki dostęp do słuchawki, a wcale nie musimy nosić jej na uchu.

TalkBand ma zakrzywiony ekranik „3D” pokryty Corning Gorilla Glass. To technologia PAMOLED w niewielkiej rozdzielczości 128 x 80 pikseli. Tyle jednak wystarczy, by wyświetlać informacje, powiadomienia, wiadomości, czy oczywiście aktualny czas. Monochromatycznie, ale estetycznie. Mi się podoba. Zaproponowano kilka odmian stylistycznych. Są skórzane paski w dwóch kolorach, elastyczne w klasycznej czerni lub bieli, ale i bransoletka. Ta ostatnia wygląda najbardziej premium. Łącznie wyeksponowano trzy edycje: Classic, Elite i Active.

TalkBand B3

Bransoletkowy charakter wymusił więcej funkcji. Dalej jest ro również gadżet do analiz fitness, czyli sportowa opaska z krokomierzem, licznikiem kalorii, dystansu itd. Żadna inna sportowa bransoletka nie ma tak fajnej możliwości rozbudowy o zestaw słuchawkowy. Ma swoją słuchaweczkę i mikrofonik, a to pozwoli na prowadzenie rozmów ze sparowanym telefonem. Akumulatorek nie jest może pojemny, gdyż ma tylko 91 mAh, ale da to ok. 3-4 dni działania w normalnym trybie i ok. 6 godzin rozmów. Warto jeszcze odnotować, że trzecia wersja to też poprawa jakości dźwięku oraz redukcja szumów i wyciszenia. Rozmowy są tutaj podstawą, więc postarano się o poprawki.

Cenowo nie jest tak źle. Są trzy półki cenowe, więc można dobrać model pod swoje możliwości. TalkBand B3 w odmianie Active ma być najtańsze i kosztować 169 €, natomiast wersja Classic 199 €, a Elite już 249 €.

źródło: Huawei

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *